Her geçen gün daha da zorlaşan yaşamımızda daha güçlü olmak için hayatın zorluklarına karşı nasıl davranmalı sizler için derledik.

İçinde bulunduğumuz bu hayat ister zengin ister fakir çoğumuz için bazı zamanlarda yorucu olabilir. Yaşadığımız zorluklarda güçlü kalabilmek ise bizim tavrımıza ve üreteceğimiz sorunlara bağlıdır. Sorunlar karşısında güçlü durduğumuz zaman daha az zararla içinde bulunduğumuz zorlu durumdan daha kolay çıkabiliriz. Bu nedenle ne yapacağımızı bilip ona göre davranmamız daha iyi sonuçlar doğuracaktır. Basit bir kaç davranış ve düşünce şekli ile zorlu olaylardan güçlü çıkabilir ve sizi etkilenmemesini sağlayabilirsiniz. Unutmamalıyız ki herkesin başına hayatında çoğu kez zorlu olaylar gelebilmektedir. Umutsuzluğa kapılıp kötü etkilenmemek için aşağıda yer alan önerilere göz atmanızı tavsiye ederiz.

Hayatın Zorluklarına Karşı Nasıl Davranmalı?

Çözüm Odaklı Olmak

Başınıza gelen kötü bir olayda sızlanmak yerine ben bu olaydan nasıl çıkabilirim diye kendinize önce bir sorun. Konu her ne ise çözüm getirmeye çalışın ve bunun için çaba gösterin. Kendinize bir yol çizdiğinizden bu yolda ilerlerken dönüp arkanıza bakarsanız çok fazla sizi etkilemediğini sizde göreceksiniz.

Çözüm Odaklı Olmak

Yer Değiştirmek

Yaşadığınız yerde çok fazla zorluk çekiyor ve artık oradan mutlu değilseniz mutlaka yer değiştirin. Ağaç değilsiniz ve istediğiniz yere gidebilirsiniz. Bu yüzden bazı anlarda kaçmak ta iyi bir çözümdür. Kendinize yeni bir yerde yeni bir hayat kurarak hayatınıza yeni insanları alıp onları tanıyıp keşfetme hazzını koyun. Yer değiştirdiğinizde sıkıntılarınızı kendinizle götürmek yerine orada bırakın. uzaklaşmak zorluklardan sıyrılmak için en rahatlatıcı yöntemlerden biridir.

Yer Değiştirmek

Başkalarına Göre Hareket Etmeyin

Kendi duygu ve düşüncelerinize göre her zaman hareket edin. Başkalarının beklentilerine ve düşüncelerine göre kesinlikle hareket etmeyin. Herhangi bir sıkıntıda başkalarını dinleyerek hareket ettiğinizde ilerde pişman olabilirsiniz ama o zaman iş işten geçmiş olur. Benliğinizi kaybetmeden, yıkılmadan her zaman kendi duygu ve düşünceleriniz ile hareket edip zorluklar ile mücadele edin. Böylelikle ilerde pişman olsanız bile bu kendi kararınız yüzünden olur ve daha az üzülürsünüz. Açıkça düşüncelerinizi belli edip kimseyi dinlemeyerek doğrularınızı savunun.

Başkalarına Göre Hareket Etmeyin

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.