Hafifle Bak Neler Oluyor!

Hayatı hafif yaşayanlardan mısınız? Yoksa her şeyin ağırlığını kendi üzerinize almaktan yorgun ama bunun için adım atamayacak kadar zoraki yaşayanlardan mısınız ? Birçoğumuzun çevresinde kuş gibi, adeta bütün ağırlığından arınmış halde yaşayan hafifletilmiş hayatlara sahip insanlar vardır mutlaka. Bunu nasıl başardıkları sizin için de adeta bir sırsa ve neden böyle olduklarını merak ediyorsanız sıkı durun hiçbir sürpriz yok. Onların tüm macerası hayatlarındaki fazla olan her şeyi tamamen atmakla başlıyor. Nasıl dersiniz! Hayatları hafifletmek üzere kurulu olan tüm insanların yaptığı gibi. Neyi fazlalık olarak gördüklerini tespit edip ve onu hayatlarından bir an önce atmak üzerine kurulu bir bakış açısı hem günü hem de yaşanacak tüm olumlu anları kurtarmak için birebir etkili oluyor.

Yaşam tüm fazlalıklar için hem çok kısa hem de fazlalıklarla heba edilemeyecek kadar çok güzel. Bunun kıymetini bilmek de eh tabiki başlangıç için iyi bir adım sayılır. Sizi mutsuz eden tüm fazlalıklar aslında hayatı sömürüyor ve anın tadını kaçıran bir hal alıyor. İlk önce fazla yenilen yiyecekler, bir türlü bitirilemeyen, adeta kangren olmuş ilişkiler, sadece hayatta olduğu bilinen ama gerçekte iki üç kişi ile bir araya geldiğinde sizi dedikodu malzemesi yapmaktan öyle yağlı ballı keyif alan bir sürü sahte dost, arkadaş dediğiniz insanlar. Yazın güzelliğini hissettirmeye başladığı şu günlerde kıştan kalma fazla kilolar. Hepsi hepsi hayatınızı yeterince boğmadı mı? Karar verip harekete geçmek için geç kalmış sayılmayız.

İlk adım her aman isteme ve kararlı olmakla başlıyor. Değişim için ilk önce hayatı değiştirmek istemek gerekiyor. Bütün fazlalıklar aslında bize öyle gereksiz ağırlık sağlıyor  ki hiç gereği olmayan psikolojik savaşlar veriyoruz kendi içimizde. Aslında hafifleme ihtiyacımız için öncelikle zihnimizde kirlilik ve ağırlık yaratan her şeyden arınmak için çaba göstermekle çözülüyor. Her anın kendi içinde değeri paha biçilemez yaşarken. Bu paha biçilemez yaşantıları zihnimizdeki ve hayatımızdaki çöplerin ağırlığı ile kokutmamak için her şey bizim elimizde. Önce fazlalıklarımız için mücadele edip onların yokluğuyla bulutlarda gibi özgür bir dünyaya ulaşmak yapılması gereken tek şey.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.