Güne İmzanı At 3

Gün içinde kendi kendinize vakit ayırmak her zaman mümkün olmayabiliyor. Günün yoğun koşturmacasından kurtulup bir köşeye çekilmek ve keyif aldığımız aktiviteleri yerine getirmek gün içinde enerji depolamak için birebir.

Bazen sevdiğimiz bir müzikle baş başa başka bir dünyanın kapılarını aralamak, bazen güzel bir kitapla içeceğimizin buluşması günümüzü renklendirerek, daha kaliteli zaman geçirmemiz için oldukça etkili olabilir. Yoğun tempodaki iş hayatımızdan çıkıp, kendi yapmak istediklerimizle geçirebileceğimiz zamanlarda anlamlı bir hayat yakalayabiliyoruz. Bu nedenle yapmamız gereken en doğru davranış yapmak istediğimiz aktiviteleri listelemek olacak.

Kaliteli zaman geçirmek için ilk olarak varsa hobilerimize yer vermek kişiliğimizi geliştiren ve bizi dinlendiren en özel zamanlar olarak bilinçaltımıza yerleşerek, mutlu olduğumuz saatler olarak hanemize işlenerek hayatımızı daha yaşanır hale getiriyor. Hobi edinmek zamanımızı en değerli şekilde geçirmek için oldukça ideal. İstersek yapmaktan hoşlandığımız şeyleri yerine getirmek için sıralamayı keyfimize göre düzenlemek bizim elimizde. Bu konuda da zamanınızı boşa harcadığınızı hissettiğiniz işlerden ve insanlardan uzak durmak kaliteli zaman geçirmenizi sağlayacak işlere yönelmenizin ilk adımı olacak. Unutmayın enerji tüketen insanlar ve işler her zaman size zarar verir ve motivasyonunuzu düşürür.

Kendinizden uzaklaştığınız ve başkalarını odak noktası haline getirdiğiniz bu özel zamanlarınız size ancak negatif enerji olarak geri dönecektir. Böylelikle hayatın içinde yaptığınız hiçbir aktivite size zevk vermemeye başlayacaktır. Yaşamda oynadığınız kurban rolü ruh sağlığınızı bozacak, ruh sağlığınızın bozulması fiziksel hastalıklarınızın da ortaya çıkmasına neden olur. Şeker, kalp hastalığı, depresyon gibi birçok hastalığın temelinde kendi kendimize kaliteli zaman geçirmemek yatmaktadır.

Yoğun tempoda yaşanan hayat, ruhunuzun beslenmediği bir yaşam şekline dönüşerek, mutsuz ve sevgisiz bir ruh hali yaratır. Bu da aslında sizi yaşamın her alanında başarısız bir insan haline dönüştürür ki ne iş hayatında ne özel hayatınızda kendiniz ve sevdikleriniz için yeterli enerjiye sahip olamazsınız. Özellikle kendine zaman ayırma işlemini günlük hayatınızın bir parçası haline getirirseniz, 3-6 hafta süresi içinde bu sizin bir parçanız haline gelir ve zorlanmadan kendinize en güzel zamanı ayırmak sizin için artık zor bir durum olmaktan çıkar.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.