Mutlu bir evlilik için çiftlerde her iki tarafında üzerine düşen sorumluluklar ve yapılması gerekenleri içeriğimizden bulabilirsiniz.

Evlilik yürütülmesi zor bir konudur. İki farklı insanın birlikte bir hayatı kurmaya çalışması, birlikte yaşayabilmesi her iki taraf için de zorludur. Zorlu olan bu süreci daha kolay ve mutlu bir hale getirebilmek için fedakar olmak gereklidir. Fedakarlık boyutunun ise kendinizden çok fazla taviz vermeden, tek taraflı olmaması gerekir. Her evlililkte sorunlar, tartışmalar veya mutsuzluklar olabilir. Köprüleri her zaman yıkmak yerine yapıcı olmaya çalışın. Eğer sorunlarınız çok büyük yani aşılamayacak derecede ise olmayan bir evliliği sürdürmeye çalışıp ta kendinizi yormayın. Önemli olan iki tarafında birlikte olmak ve mutlu olmak istemesidir.

Mutlu Bir Evlilik İçin Çiftlere Düşen Sorumluluklar

Dürüst Olun

Evliliğinizde yer alan sorunlarda veya tartışmalarda eşinize karşı dürüst olmayı ihmal etmeyin. Konu hakkında ne düşünüyorsanız dürüstçe söyleyin. Karşı tarafın duymak istediklerini değilde kendi düşündüklerinizi söyleyin. Fakat dürüst olurken seçtiğiniz kelimelere ve üsluba dikkat edin. Üslubunuza dikkat etmezseniz ne kadar dürüst olursanız olun karşı taraf kırılacak sorun daha çok büyüyecektir. Kimse yalan söylemiyor diye bir durum yoktur ama söylediğiniz sözlerin, yaptığınız davranışların genelde dürüst olması için dikkat edin. Birbirine güvenen çiftler arasında sorun çıkma olasılığı daha azdır. Bu nedenle dürüstlük ilişkinizin temeli olmalıdır.

Dürüst Olun

Başka İnsanlarla Vakit Geçirin

Çift olarak sürekli birbiriniz ile vakit geçirmek bir süre sonra monoton bir hale gelecek ve sıkılmalar başlayacaktır. Bu yüzden kendinizi çift olarak diğer insanlarla zaman geçirmekten mahrum bırakmayın. Başka çiftlerle veya ortak arkadaşlarınız ile etkinlikler yapıp vakit geçirin. Bireysel olarak ta kendi çevrenizle görüşüp zaman geçirmeyi unutmayın. Çiftlerdeki ana problemlerin başında evlendikten sonra kendini çevresinden soyutlamak geliyor. Evet aile önemli ve zamanın çoğunu alır ama kendi kişisel alanınızın da olması gerekir.

Başka İnsanlarla Vakit Geçirin

Gezin, Eğlenmeyi İhmal Etmeyin

Çift olarak başka yerleri gezip görmeye, birlikte eğlenmeye özen gösterin. Aktiviteler yapmak ilişkinin canlı kalmasını sağlayacaktır. Ayrıca daha gençlen, zaman varken ve sağlığınız yerindeyken eğlenip gezmeyi ihmal etmeyin. Çoğu çift evlenir evlenmez hemen çocuk sahibi oluyor. Buda daha evlilikten tat almadan daha büyük bir sorumluluğuna neden oluyor. Kendi aranızda mutluluğu sağlamadan evliliğinizde ileri adımlar atmanız daha büyük sorunların ortaya çıkmasına neden olacaktır.

Gezin, Eğlenmeyi İhmal Etmeyin

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.