Çocuk Sahibi Olduktan Sonra Hayatınızda Değişecek Durumlar 1

Evli çoğu çiftin hayali olan bebek sahibi olmanın süreçleri oldukça zorludur. Bebekten önce ve sonra değişen durumlar hayatınızı da etkilemektedir. 

9 aylık hamilelik serüveni sonrası bebeğin doğması ile birlikte çiftler tam nefes alacağız derken zorlu süreç başlar. Hayatınıza bebek kelimesi girdiği ilk günden son güne kadar size yeni zorluklar beklemektedir. Zorlukları kadar keyifli zamanları olsa da ömür boyu hayatınızı değiştirecektir. Özellikle ilk zamanlar hayatınız bir kabusa dönüşebilir. Uyku, yemek ve gündelik hayat sorunları ile sürekli başa çıkmak zorunda kalırsınız. Çocuk sahibi olduktan sonra hayatınızda değişecek durumlar;

Gündelik Hayat

Gün içerisinde daha önce kafanıza nasıl eserse öyle davranırdınız. Canınız alışverişe çıkmak istese çıkar, uyumak istese uyurdunuz. Ama bebeğin doğması ile birlikte maalesef artık ona göre plan yapmanız gerekir. Dışarı çıkıp zaman geçirmek sizin için çoğu zaman eziyet haline dönüşebilecektir. bu yüzden genellikle evde vakit geçirmeyi tercih edeceksiniz. Kendinizle ilgilenmeyi bırakıp tamamen onun ihtiyaçlarına göre şekil alacaksınız.

Gündelik Hayat

Uyku ve Yemek

Uyku ve yemek bu sürecin en zorlu kısımlarıdır. Bebeğiniz gün içerisinde sürekli uyuyacak zannediyorsanız yanılıyorsunuz. Geceleri sürekli uyanıp kontrol etmek zorundasınız. Acıktı, ağladı, gazı var, altını temizlemek gerek derken çoğu zaman uykusuz kalacaksınız. Bebeğin ilk doğduğu zamanlar uykuya hasret kalabilirsiniz. Hele ki yanınızda size destek olacak bir büyüğünüz yok ise tüm yükü siz kaldırmak zorunda kalacaksınız. İstediğiniz yemeği yiyemeyeceksiniz. Bebek anne sütü içtiği için annenin yediklerinden etkilenmektedir. Her yemekte bebeğime dokunur mu, gaz yapar mı, midesini bozar mı diye düşüneceksiniz. Tabi ki bu süreçte şunu ye bunu yeme diye akıl veren etrafınızda bir süre insan da olacaktır. Biri ye derken diğeri yeme diyecektir. Onlarla uğraşmakta ayrı bir eziyet olacaktır.

Uyku ve Yemek-1
Uyku ve Yemek-2

Harcamalar

El kadar bebek ne harcaması olur deyip geçmemek lazım. Bezi, maması, ilacı, kıyafeti, beşiği, puseti, arabası derken bir bakmışsınız ki haftada belli bir bütçe bebeğinize ayırmak zorundasınız. Bebekler masraflıdır. Bu yüzden bebek yapmaya karar vermeden önce maddi durumunuzu ele almanız gerekir. Çünkü bir çocuğun tüm masrafları büyüyüp kendi işini kurana kadar sizin tarafınızdan ödenecektir.

Harcamalar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.