Dibe Vurduğunuzu Hissettiğinizde Hatırlamanız Gerekenler 4

Çoğu insan hayatında en az bir defa dibe vurur. Bu dibe vurmalar hayatımızın sonu gibi gelse de doğru davranışları düşünüp uyguladığımızda içinden bulunduğumuz kötü durumdan kolayca çıkabiliriz.

Hayatımızda yaşadığımız sürece kötü olaylar veya sorunlar mutlaka bizi bulur. Bu aşk, para, aile,çıkmazlar derken bizi dibe sürükleyen sorunlar yaratabilir. Durum böyle olunca çoğu zaman kötü düşünür ve yaşamak istemeyiz. Bazı kişilerde intihara eğilim bile doğar. Her ne yaşarsak yaşayalım bilmeliyiz ki tüm kötü ve iyi durumların hepsi geçicidir. Geçici olan sorunların hayatımızda kalıcı izler bırakmasına izin vermemeli doğru bir şekilde düşünüp hareket etmeliyiz. Dibe vurduğunuzu hissettiğinizde hatırlamanız gerekenler;

Geçmiş Tecrübelerden Ders Çıkarın

Hayat bir tecrübe alanıdır. Yaşadığınız her günü bir önceki günden ders çıkararak yaşayın. Hiç bir zaman yaşadığınız kötü olayları inkar etmeyin. Yaşadığınız kötü olaylarda haklı bile olsanız sizi üzen, bu duruma düşüren kişi veya olaylarda ki kendi rolünüzü iyice görün. Bunları iyice düşünüp bir daha tekrar etmemek için yaşadıklarınızı gerekirse bir not defterine ekleyin. Sizi bir kere üzen bir daha üzecektir unutmayın. Sizi üzen insanları ve olayları geçmişte bırakıp önünüze bakın.

Geçmiş Tecrübelerden Ders Çıkarın

Her Zaman Kendinizi En Kötüye Hazırlayın

Çoğu zaman hep mutlu olayları yaşayacağımızı düşünürüz. İnsanoğlu ana odaklı olduğu için sonrasında ki yaşanabilecek kötü olayları düşünmez. Bu yüzden her zaman herhangi bir olayda kendimizi en kötü duruma hazırlamalıyız. İlişkilerimizde sevdiğimiz insanlara hiç bir zaman gitmeyecek gibi davranmamalıyız. Kimseye yüzde yüz güvenmemeliyiz. Kendimizi her zaman en kötü duruma hazırladığımızda dibe vurduğumuz zaman içinde bulunduğumuz kötü durumdan çıkmamız daha kolay olacaktır. Çünkü zaten kendimizi en kötüye hazırlamışızdır.

Her Zaman Kendinizi En Kötüye Hazırlayın

Değişiklik Yapın

Dibe vurduğumuzda yapacağımız en güzel hareket hemen değişiklik yapmaktır. Değişiklikler sizi bulunduğunuz kötü andan uzaklaştırıp kafanızın dağılmasına neden olur. Şehir değişikliği, ev değişikliği, iş değişikliği ya da neyle ilgili sorun yaşayıp dibe vurduysanız o konu hakkında değişiklikler yapın. Gerekirse kişisel sorunlarda kendinizle ilgili değişiklikler yapın. Düşünce tarzınız, giyim tarzınız, saçınız sizi mutlu etmeye yetecek herhangi bir konu hakkında değişiklik yapmak hayatın yaşamaya değdiğini ve sürekli dipte kalmaktan daha iyiyi hak ettiğinizi size hatırlatacaktır.

Değişiklik Yapın

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.