Ana Sayfa Yaşam rehberi Çocuk Gelişimi Tatilde Çocukları Televizyon ve Bilgisayardan Uzak Tutma Önerileri

Tatilde Çocukları Televizyon ve Bilgisayardan Uzak Tutma Önerileri

0
Tatilde Çocukları Televizyon ve Bilgisayardan Uzak Tutma Önerileri

Karnelerin alınması ile birlikte yaz tatili başladı. 3 aylık yaz tatili döneminde çocukların zeka ve kişisel gelişimi için onları teknolojiden uzak tutmak gerekiyor.

Günümüzde çoğu aile çocuklarının çok fazla televizyon izlemesine, tablet, telefon veya bilgisayar ile zaman geçirmesine izin verebiliyor. Durum böyle olunca çocukların zeka ve kişisel gelişimi de geri kalıyor. Üç aylık yaz tatilini çocuklarımızın dolu dolu geçirmesi için onları bu sürede teknolojiden olabildiğince uzak tutmamız gerekir. Sürekli olarak teknoloji ile yaşayan ve bağımlılık derecesine gelmiş çocuklarda ilerde kişisel sorunlar yaşanabilmektedir. Çocuğunuz ne kadar zeki olursa olsun teknoloji bağımlılığı yüzünden kendine olan güveni yok olabilir. Ayrıca sürekli teknoloji ile zaman geçirmek asosyal bir birey haline gelmesine de neden olabilir. Onları daha çok kültürel, spor etkinliklere yöneltmek gerekmektedir.

Tatilde Çocukları Televizyon ve Bilgisayardan Uzak Tutma Önerileri

Spor Etkinlikleri

Spor etkinlikleri için yaz tatilinden daha iyi bir zamanlama olmaz. Çocuğunuzu teknolojiden uzak tutmak için onu sevebileceği ve hobi edinebileceği bir dpor etkinliği kursuna gönderin. Yüzme, basketbol, voleybol, futbol, jimnastik, bale gibi alanlarda eğitim görüp daha yararlı zamanlar geçirmesini sağlayabilirsiniz. Burada dikkat etmeniz gereken sevdiği ve yaparken sıkılmayacağı bir dalı seçmesine özen göstermeniz gerektiğidir.

Spor Etkinlikleri

Kültürel Etkinlikler

Çocuklarınızın verimli ve keyifli vakit geçirmesi için onları her hafta mutlaka kültürel etkinliklere götürmeye özen gösterin. Tiyatro, sinema, konserler sürekli yapılan kültürel etkinlikler arasında yer almaktadır. Her hafta ilgisini çekecek bir filme götürebilir yada yaşına hitap eden bir tiyatro gösterisine götürebilirsiniz. Sevdiği sanatçıların konserine götürüp onun eğlenmesini sağlayabilirsiniz. Ayrıca imkanınız var ise sanat etkinliklerine de götürmeyi ihmal etmeyin. Şehir müzeleri, bilim merkezleri çocuklar için oldukça faydalı yerler olacaktır.

Kültürel Etkinlikler

Hobi Kursları

Çocukların hobi edinebilmesi için onları mutlaka bir kursa gönderin. Müzik aletleri ile ilgili olanlar, dil kursları, hobi kursları, sanat kursları gibi çeşitli kurslar yaz aylarında kolayca bulabileceğiniz alanlardır. Bu kurslara çocuğunuzu gönderirken kendiniz değil de onun seçmesini sağlayın. Böylece gittiği kursta sıkılmadan, zorlanmadan eğlenerek vakit geçirip tatilini verimli yaşayabilir.

Hobi Kursları

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.