Bekarlığın iyi tarafları nelerdir?
Happy Man Using Remote Control To Operate Robotic Vacuum Cleaner

Öncelikli bekar olmak demek kimsenin sorumluluğunun olmaması sadece kendi hayatını yaşaması sadece kendi istekleri olan çalışıp kazandığını kendine harcayan evden onu al bunu al diyen kimsesi olmayan bir hayat yaşarlar. Âmâ düzensiz bir hayatları vardır çoğu zaman kendileri de bunun farkına varırlar. Bizim bir sözümüz vardır bekârlık sultanlıktır diye tamamen saçma bir sözdür çünkü ne bir hayat düzeni vardır ne bir yemek düzeni vardır eve giriş çıkış saatleri belli değildir böyle bir hayata bekârlık sultanlıktır diyen nasıl bir hayat yaşıyordu bilemeyiz.

Ama bekârlığın tabi ki iyi yönleri vardır mesela en basitinden teksin hayata tek bakıyorsun bütün maaşını kendine harcıyorsun demek ay sonu elektrik su kira derdinin olmaması demek markete çıkmamız lazım evde bir şey kalmadı diyen bir eşinizin olmaması demek akşam eve zamanında gitmek yerine istediğin zaman gitmek demek öyle gençlerle takılıp kahvede oturmak oyun oynamak eğlenmek demek çocuklara kıyafet alacağız eskimiş diyen bir eşinizin olmaması demek yani bu saydıklarımın tamamı bekârlığın verdiği huzur demek eğer bir sorumluluk alacak seviye de değilsek ve kendimizi bir sorumluluğun içinde göremiyorsak ve bekârlığı tercih ediyorsak böyle bir hayat yaşıyoruz demektir.

Bekârlığın bir artı yani da iş seçimi yaparken mesela evliysek iş seçiminde onun da söz sahibi olması gerekir ama bakarsak hangi ise girdiğimiz hangi ortamda çalıştığımız sadece bizi ilgilendirir. Para sıkıntısı çok çekmeyiz çünkü sadece bizim ihtiyaçlarımız vardır ve bütün kazandığımızı yine kendimize harcarız.

Kısacası bekar olmak demek kimsenin sorumluluğunun olmaması demek sadece kendi hayatımızı yaşıyoruz demektir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.