Bahar Aylarının Geldiğini Gösteren Durumlar 4

Havalar ısınırken gönül yayları da genişlemeye başladı. Havaların ısınması ile birlikte ortaya çıkan değişken durumlarda gözden kaçmıyorlar. 

Bu yıl Türkiye’de sert bir kış geçirdi. Halen ülkemizin doğu kesimlerinde soğuk hava etkisini sürdürse de genelde diğer illerde sıcak ve güneşli hava etkisini koruyor. Havaların ısınması ile birlikte etraf canlanırken kışı üzerimizden attığımızı belirten durumlarda ortaya çıkıyor. Dün 21 mart yani kış mevsiminin bittiğini bahar aylarının başladığını gösteren tarihti. Havaların ısınması insanlarda daha pozitif bir enerji ve canlılık yaratıyor demek hiçte yanlış olmaz. İyice görebildiğimiz bulutların dağıldı masmavi gökyüzü, içimizi ısıtan güneş, yeşillikler, baharın müjdeleyicisi bitkiler ve çiçekler derken etraf bir anda daha canlı bir hal aldı.Bu canlılık çoğu durumu da değiştirdi. Bahar aylarının geldiğini gösteren durumlar;

Sebepsiz Gelen Mutluluk Hissi

Kış her zaman bahar aylarına göre daha kasvetlidir. Kışın soğuğu ruha yansıyor ki bahar ayları geldiğinde içimizi sebepsiz mutluluklar sarıyor. Genellikle bahar aylarında daha pozitif ve neşeli oluruz. Bu yüzden olaylara karşı daha olumlu ve mutluluk verici yaklaşırız. Gönül yayları da içimizi ısıtan güneşle gevşeyebilir. Fakat dikkat edilmelidir ki bazen bu durum sebepsiz yere depresyona da neden olabilmektedir. Ama kötü düşünceleri kış ile birlikte bırakıp kendinizi güneşin iç açan enerjisine teslim etmek daha mantıklı olacaktır.

Sebepsiz Gelen Mutluluk Hissi

Bir Yanda Kaban Giyenler Bir Yanda Tişört Giyenler

Her mevsim değişikliğinde sorun olan kıyafetler… Ne giyeceğinizi bilemediğimiz zamanlar genelde mevsim geçişlerinde yaşanmaktadır. Kış aylarından bahar aylarına geçince dışarıya çıktığınızda kaban giyenler ile tişört giyenleri görmek kaçınılmaz olacaktır. Tişört giyenler kendini güneşin bir anda aldatıcı sıcaklığına kaptırsa da kaban giyenlerde hala kışta kalmıştır.

Bir Yanda Kaban Giyenler Bir Yanda Tişört Giyenler

Gönül Yaylarının Gevşemesi

Geldi bahar ayları gevşer gönlümün yayları diye boşuna dememişler. Sıcak havalarda içimize dolan mutluluk kalbimizi de tetiklemektedir. Aşk, sevgi ve özlem duygularının mutluluk hormonu ile en üst seviyeye çıktığını görmek mümkün. Sevgilisi olanlar sürekli sevdiği kişiyle beraber vakit geçirip çimlere uzanmak ister. Sevgilisi olmayan yalnız kişiler ise yeni bir aşka ihtiyaç duyar. Güneşli havalar aşka teşvik etmektedir.

Gönül Yaylarının Gevşemesi

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.