Ana Sayfa Yaşam rehberi Ahşap malzemenin yüzeyini düzelten el aleti nedir?

Ahşap malzemenin yüzeyini düzelten el aleti nedir?

Ahşap malzemenin yüzeyini düzelten el aleti nedir?
Ahşap malzemenin yüzeyini düzelten el aleti nedir?

Genel kültür kapsamında gerek günlük işler için gerek bulmacalar için merak edilebilecek konuyla daha beraberiz. Bu yazımızda bir ahşap malzemenin yüzeyini düzelten el aleti nedir, nasıl kullanılır; inceleyeceğiz. Gelin yazımıza geçelim…

Ahşap yüzeyi düzeltme denildiğinde akla birçok malzeme gelmektedir. Tabi ahşap düzeltme adımının hangi noktasında olunduğu da önemlidir. Ahşap yüzeyi düzeltmek için kesim makinesi, el aleti veya son olarak boyalar kullanılmaktadır. Bu yazımızda daha çok el aletine odaklanacağız.

Ahşap malzemenin yüzeyini düzelten el aleti nedir?

Gerek marangozlar gerek ahşap malzeme üreten atölyeler genellikle planya aletini kullanırlar. Tabi teknolojinin gelişmesiyle bu alet elektrikli hale geldi. Tabi elektrikli planya dediğiniz el aleti de karşınıza çıkabilir son zamanlarda yüzeyi pürüzsüzleştiren makineler de.

Ahşap malzemenin yüzeyini düzelten el aleti – Bulmaca

Yazımızın ilk bölümünde de bahsettiğimiz gibi bu tanım elektrikli planya yada planya aletine uymaktadır. Sorulan kaynağa göre bu aletlerin adları da değişmektedir. Eğer teknik olarak araştırıyorsanız bu aletlerin nasıl kullanıldığını veya hangi adımlarla kullanılması gerektiğini araştırmanız gerekmektedir.

Eğer bu soruyu Codycross bulmacaları için arıyorsanız cevabınız “Planya” olacaktır.  Şayet yazımıza bu bulmaca soruları için gelmişseniz sizin için hazırladığımız bir tablo var. Bahsedilen Codycross oyununda geçen bu sorunun dahil olduğu gruptaki soruların cevaplarını sizin için derledik.

Codycross Dünyamız – Grup 10 – Bulmaca 3 Cevapları

Codycross Dünyamız – Grup 10 – Bulmaca 3 Cevapları
BULMACA SORUSU VEYA TANITIMIBulmaca Cevabı
Başkalarının sırtından yaşayan canlı, parazit:
ASALAK
Bir toplantıda konuşulacak maddelerin listesi:
GÜNDEM
Dışarı çıkmayı sevmeyenlere yönelik takılma sözü:
EV  KUŞU
Silah zoruyla bir yerde tutulan kişi:
REHİNE
Çocuk dilinde dünyanın uydusu:
AYDEDE
Bir ülkenin çalışabilecek nüfusunun toplamı:
İŞ  GÜCÜ
Tahinin lezzet ortağı:
PEKMEZ
Muz yetiştiriciliği ile ünlü Mersin ilçesi:
ANAMUR
Dünyanın ilk metrosunun kurulduğu şehir:
LONDRA
Ahşap malzemenin yüzeyini düzelten el aleti:
PLANYA
Tahıl elemekte kullanılan elek:
KALBUR
Arasında boşluk olan çift katlı pencere türü:
ISICAM

Bu yazımızda ahşap yüzey düzeltme için kullanılan , planya el aletini inceledik. Yararlarından bahsettik ve karşımıza çıkabilecek diğer türlerine değindik. Bu tarz bilgilendirici yazılarımız için Bulmaca soruları kategorimize göz atabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.