Kategoriler
Wordpress faydalı kodlar

WordPress yazılarınızı sadece üye olanlar görsün!

WordPress de bazen yazılarınızı sadece üyelerinize görünür kılmak isteyebilirsiniz. Bir önceki yazımda gelen yoruma binayen yardımcı olacağını düşündüğüm için yazıyorum.

Konu: Yazılarınızı üye girişi yapan kişiler görsün – Ziyaretçi yada üye olmayanlar konularınızı okuyamazlar.

Kodlamaya admin v.s kontrolü eklememe gerek yok, zaten giriş yapılmış ise yazılar bu girişi yapan her kullanıcıya görünecektir.

Örnek olarak aşağıdaki resime bakabilirsiniz. Üye girişinden yada kayıttan sonra söz konusu ilgili sayfaya geri dönecek ve yazı üyeye görünür olacaktır.

wordpress-yazıları-sadece-üyeler-görsün

Kod yapımız çok basit ve tema dosyamızdaki functions.php dosyasında uygun bir yere eklenmesi yeterli olacaktır. Kod içerisindeki renkli şekilde vurgulanan kısmı kendinize göre düzenleyebilirsiniz.

	/* Kuazadan sevgilerle : kuaza.com */
	/* konu alaninda uye kontrolu */
	function kuaza_sonkontrol() {

		// Kod yazi okuma sayfasinda ve uye girisi yapilmamis ise calissin
		if ( is_single() && !is_user_logged_in() ) {

				// Burasi uye girisi yapmayanlara yada uye olmayanlara gorunecek kisim
				wp_die("Konuyu goruntuleyebilmek icin uye olmaniz gerekli - ".( !is_user_logged_in() ? '<a href="'.wp_login_url( get_permalink() ).'">Giris Yapin</a> yada <a href="'.site_url('/wp-login.php?action=register&amp;redirect_to=' . get_permalink()).'">Kayit olun</a>' : '' ));

		}

	}

	// action kodu ile fonksiyonu header e cagiralim
	add_action('get_header', 'kuaza_sonkontrol');

Aklınıza takılan şeyler olursa ilgili konu altına yazarsanız müsait bir zamanda inceleyip geri dönüş yaparım..

 

Yazar selçuk KILIÇ

Bende 1 yumurta var, sende 1 yumurta var. Ben sana 1 yumurta versem, sen bana bir yumurta versen, bende 1 yumurta sende 1 yumurta olur.Bende 1 bilgi var, sende 1 bilgi var. Ben sana 1 bilgi versem, sen bana 1 bilgi versen, bende 2 bilgi, sende de 2 bilgi olur - Konfüçyüs - Yazilarimi artik kuaza da yayinliyorum (zamanim oldukca) :)

“WordPress yazılarınızı sadece üye olanlar görsün!” için 21 yanıt

Bilgilendimeniz için çok teşekkürler, kodu tema dosyamızdaki functions.php nin enalttaki fonksiyonun hemen altına satırına ekledim fakat bir değişiklik olmadı.Yardımlarınız için teşekkür ederim.

Peki böyle yaptığımızda, google bot sitemizi index leyebilecek mi ?

Cevap için teşekküerler…

Hayir cunku google bot uye degil misafir olarak geliyor. ancak arama botlari icin ozel bir fonksiyon yazarak icerigi botlara acabilirsiniz, ama bununda bir anlami yok sonucda iceriginizi sadece uyelere acmanizin anlami kalmaz.

Merhaba ,

Aynı olmasada benim bir sorum olacak acaba wordpress’te belli kategorilerdeki yazıları belli kullanıcıların görmesi mümkünmü ? Örneğin 6 kategori var belli bir kullanıcı tipi sadece 4 kategorinin içeriğini görebiliyor.Diğer kullanıcı ise 6 kategorinin de içeriğini görebiliyor.

Bu herhangi bir eklenti ile mümkün mü ?

Merhabalar tamamen konuyu kapatma değilde konunun içinden sadece bir bölümü ziyaretçiye kapatmayı nasıl yapabilirim? Örneğin konunun içerisinde ki telefon numarasını sadece üyelerin görebilmesini istiyorum ziyaretçi konunun içerisine girdiğinde o bölümde telefon numarasını görebilmeniz için lütfen üye olun diye bir ibare görmesini istiyorum yardımcı olabilirseniz çok memnun olurum.

Bir Sayfam var ilan üzerine . İlanlarla ilgili notlar düşmek istiyorum ama bunu sadece adminlerin görmesini istiyorum . Bu yorumlar kısmı uygun bana aslında ne yapabilirim yorumları sadece adminlerin okumasını sağlayabilirmiyim acaba ? Yanıtlarsanız cok minnettar kalırım.

Bunun icin basit bir kac fonksiyonlar yorumlari belirlediginiz kullanicilara gosterebilirsiniz ve digerlerine kapatabilirsiniz. Mantik: giris yapan kullanici id sini belirlediginiz admin yada mod id leri ile karsilastirin, uyuyorsa gosterin, uymuyorsa gostermeyin ;)

WordPress bir sitede site sahibi ürün fiyatlarını sadece üyelere özel yapmak istiyor bunu nasıl sağlarım yardımcı olurmusunuz ? teşekkürler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.