Kategoriler
Wordpress faydalı kodlar

WordPress – Kategorideki yazı sayısını bulma!

Wordpress de bir kategorideki yazıların sayısını göstermek isteyebilirsiniz. İlerde projelerimde de lazım olabilecek bir uygulama olduğu ve başka arayanlar olabileceği için paylaşmakta yarar görüyorum: Aşağıdaki kodu temanızın içindeki functions.php dosyasında uygun bir yere yapıştırın ve içindeki örnek koduda temanızın herhangi bir dosyasına ekleyerek test edebilirsiniz.

wordpress-kategori-sayısını-bulmaWordPress de bir kategorideki yazıların sayısını göstermek isteyebilirsiniz. İlerde projelerimde de lazım olabilecek bir uygulama olduğu ve başka arayanlar olabileceği için paylaşmakta yarar görüyorum: Aşağıdaki kodu temanızın içindeki functions.php dosyasında uygun bir yere yapıştırın ve içindeki örnek koduda temanızın herhangi bir dosyasına ekleyerek test edebilirsiniz.

[php]

function kategoriPosts($katid) {
global $wpdb;
$post_say = 0;
$querystr = “SELECT count FROM wp_term_taxonomy WHERE term_id = ‘$katid’ AND taxonomy = ‘category'”;
$result = $wpdb->get_var($querystr);
$post_say = $result;
return $post_say ;
}

// Kullanımına örnek, 1 kısmı kategori idsini belirtir.

echo kategoriPosts(“1”);

[/php]

Kodu bir siteden almıştım ancak hatalıydı, düzelterek test ettim. Sorunsuz her kategori için yazı sayısı sonucunu bize gösterir. Kategorilerde, etiketlerde v.s bulunan yazı sayısı wp_term_taxonomy tablosu içerisinde bulunur. Bizde tek sorgu ile bu sayıyı ekrana yazdırmış olduk.

Yazar selçuk KILIÇ

Bende 1 yumurta var, sende 1 yumurta var. Ben sana 1 yumurta versem, sen bana bir yumurta versen, bende 1 yumurta sende 1 yumurta olur.Bende 1 bilgi var, sende 1 bilgi var. Ben sana 1 bilgi versem, sen bana 1 bilgi versen, bende 2 bilgi, sende de 2 bilgi olur - Konfüçyüs - Yazilarimi artik kuaza da yayinliyorum (zamanim oldukca) :)

“WordPress – Kategorideki yazı sayısını bulma!” için bir yanıt

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.