Kategoriler
İnternet Dünyası Webmaster yardım

WordPress Eklenti Nasıl Kurulur?

WordPress bugün en çok kullanılan sistemlerin başında gelir. Bazen WordPress’in İşte bu scripte yeni özelliklere eklemek için yüzlerce eklenti bulunmaktadır. İşte bu eklentilerin kurulumlarını anlatmak istiyorum.

1. Yol

İlk önce ftp adresinize girin. Ardından wp-content’e girin sonra plugins klasörüne girin. İnternetten indirdiğiniz eklentiyi (.rar dosyası içinde olur genelde, .rar içindeyse dosyaları .rar dışına çıkartın) bu klasöre atın. Ardından sitenizin yönetici paneline girin. Sol bölümden Eklentiler’e sonra aşağı doğru açılan menüden Yüklü eklentiler’e tıklayın. Yüklediğiniz eklentiyi Etkinleştir linkine tıklayarak etkinleştirebilirsiniz.

2. Yol

Sitenizin yönetici paneline girin. Sol bölümden Eklentiler’e sonra aşağı doğru açılan menüden Yeni Ekle’ye tıklayın. Üst taraftaki sekmelerden Yükle’ye tıklayın. Eklenti Dosyasınızı seçip Şimdi Kur’a tıklayın (yönetici panelinden eklenti yüklemek için eklenti .zip formatında olması gerekiyor). Ardından ftp bilgilerinizi girmelisiniz. Yüklendikten sonra isterseniz direkt gelen sayfadan eklentiyi etkinleştirebilirsiniz.
Artık eklentiyi kurduk.Ayrıca birçok eklenti içinde özel ayarlardan barındırır. Bu ayarlara ulaşmak için yönetici panelinizden Ayarlar’a tıklayın. Aşağı doğru açılan sekmelerden eklentinizin ismine tıklayarak eklentinizin kendi ayarlarını yapabilirsiniz.

WordPress hakkında detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz..

Yazar selçuk KILIÇ

Bende 1 yumurta var, sende 1 yumurta var. Ben sana 1 yumurta versem, sen bana bir yumurta versen, bende 1 yumurta sende 1 yumurta olur.Bende 1 bilgi var, sende 1 bilgi var. Ben sana 1 bilgi versem, sen bana 1 bilgi versen, bende 2 bilgi, sende de 2 bilgi olur - Konfüçyüs - Yazilarimi artik kuaza da yayinliyorum (zamanim oldukca) :)

“WordPress Eklenti Nasıl Kurulur?” için 2 yanıt

++:) saygilar hocam benim bilmedigimi sen bilirsin, sen yazarsin ben ogenmis olurum. Senin bilmedigini ben bilirim, paylasirim sen de bilmis olursun. Bu baslangicta 2 kisi demektir. sonrasinda 4 kisi demek. katlanarak devam etmesi anlamina gelir. Buda Bilgiyi paylasirsan seninle beraber buyur demektir =)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.