Bugün size Facebook Messenger for Windows isimli programı anlatmaya çalışacağım. Daha önce akıllı telefonlar için çıkan bu program artık Windows 7’de de kullanılabiliyor.

Program siteden yarı bağımsız olarak çalışıyor. Yani programı ilk kurduğunuzda internet tarayıcınızdan facebook’a girmeniz gerekiyor. Sonra senkronizasyon başlıyor ve program hesabınızı doğruluyor.

Bunlar bittikten sonra artık programı kullanmaya başlayabilirsiniz. Eğer facebook’ tan çıkış yaparsanız programdan da çıkış yapmış oluyorsunuz. Ancak oturumu sürekli açık tut seçeneğini işaretlerseniz tarayıcıdan çıkış yapınca program açık kalıyor.

Bir de sağ tarafa sabitle seçeneğiyle programı ekranınızın sağ tarafına sabitleyebilirsiniz.

Programla;

-Ekli arkadaşlarınızla sohbet edebilirsiniz.

-Uyarılar, mesajlar ve arkadaşlık isteklerini görebilirsiniz.

-Beğenileri ve çeşitli güncellemeleri de görebilirsiniz.

Sadece Windows 7 kullanıcılarının yararlanabileceği programın şu an test aşamasında olup kararlılık problemleri yaşatabilir.

İndirmek için TIKLAYIN!

NOT: Facebook kullanan birisi değilim ancak halkımızın büyük çoğunluğu kullandığı için bu programdan sizi de haberdar etmek istedim.

2 YORUMLAR

  1. Facebook u herne kadar sevmesemde hayatimiza katdigi bazi seyler icin gercekten artik dislayamayacagimiz bir servis :) bu programda cok iyi dusunulmus, bence kararli surumunun gelmesi gerekli. Cikacaginada eminim :) yine guzel bir konuda bizlere yardimci oldun mert, tesekkurler :)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.