Kategoriler
Bilgisayar Programları

Windows bölüm yöneticisi – EaseUS Partition Master Free

Ve nihayet Windows 10 işletim sistemine geçiş yaptınız. Tebrikler. Microsoft’un en güncel işletim sistemi olan Windows 10 her konuda pek çok yeni özelliğe sahiptir. Gpt’den mbr’ye veya mbr’den gpt’ye geçiş yapmanın daha kolay bir yolu olduğunu biliyor muydunuz? Ya da Windows 10 işletim sistemi üzerinde sistem bölümünüzün genişletilebilmesini ister misiniz?

Windows bölüm yöneticisi olarak kullanabileceğiniz EaseUS Partition Master Free 10.5 ile pek çok işlevi yerine getirebilirsiniz. Örneğin, bu aracı kullanarak 2 TB’dan büyük bir sabit disk aldığınızda gpt’den mbr’ye veya mbr’den gpt’ye kolayca geçiş yapabilirsiniz. Ya da klonladığınız sabit disk bölümlerinizden Windows 10 işletim sistemine geçiş yaptıktan sonra sistem bölümünü genişletme işlemini kullanıcı dostu arabirim üzerinden kolayca gerçekleştirebilirsiniz.

Disk yönetimi, bölüm kurtarma ve klonlama işlevleri için hepsi bir arada bir çözüm olan EaseUS Partition Master Free 10.5, dünya genelinde 30 milyonu aşkın kullanıcı tarafından kullanılmaktadır. Pek çok uzman tarafından gpt’den mbr’ye dönüştürme ve bölüm yeniden boyutlandırma işlemi için şiddetle tavsiye edilmektedir.

Windows bölüm yöneticisi - EaseUS Partition Master Free

EaseUS benzer niteliklere sahip yazılımlardan herhangi bir teknik bilgiye sahip olmadan işlevleri kolayca kullanabilme imkanı sunmasıyla ayrılır. Aşamalar şeklinde oluşturulan sihirbazlar ve kullanıcı dostu arabirimi ile başlangıçtan son aşamaya kadar tüm işlevleri sorunsuz şekilde yerine getirebilmenizi sağlar. Bu sayede sadece birkaç tık ile oldukça kolay şekilde gpt’den mbr’ye dönüştürme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.
Son sürümü ile sunulan 8 TB’a kadar sabit disk desteği sayesinde tüm sabit disklerle sorunsuz şekilde kullanılabilen EaseUS Partition Master Free 10.5, Windows 10 işletim sistemiyle uyumludur. Windows 10 üzerinde birimlerinizi dilediğiniz şekilde yeniden boyutlandırabilme imkanı sunar.

Kısacası, EaseUS Partition Master Free 10.5 ile sabit disk yönetimiyle ilgili işlevlerinizi kolaylıkla yerine getirebilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken şey yazılımı indirdikten sonra kurulumunu yapmak ve çalıştırmak. Sadece birkaç tık ile gpt’den mbr’ye dönüşüm işlevini yerine getirebilir, Windows 10 işletim sistemi biriminizi yeniden boyutlandırabilirsiniz.

Yazar selçuk KILIÇ

Bende 1 yumurta var, sende 1 yumurta var. Ben sana 1 yumurta versem, sen bana bir yumurta versen, bende 1 yumurta sende 1 yumurta olur.Bende 1 bilgi var, sende 1 bilgi var. Ben sana 1 bilgi versem, sen bana 1 bilgi versen, bende 2 bilgi, sende de 2 bilgi olur - Konfüçyüs - Yazilarimi artik kuaza da yayinliyorum (zamanim oldukca) :)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.