Neyim la ben. Bazen çok duygusal olduğumu düşünüyorum ama öyle olmadığımıda hissediyorum. Bazen geliyor bir aksiyon sahnesinde bile ağlayasım geliyor. Neden ? Gelecekteki belirsizlikler mi? yoksa hamurumuzda olan bişeymi. Durduk yere yumuşak demesinler bize şimdi. Değilim ama duygusalız be aga. En Acımasız insan bile an gelir hüngür hüngür ağlar. Biz ağlamışız çok mu ?

Hüngür hüngür ağladığım ilk film Babam ve oğlumun en derin sahnesi babanın kollarını açıp yakardığı sahneydi. Allahım o neydi öyle. O filmin sonunu bir türlü getiremedim. Çünkü öyle bir ağlamaya başlıyorum ki kapatmasam evi su basacak. Hayır yanımda hanımda oluyor bazen karizma yerlerde. 3 kere denk geldi 3 ünde de ağladım, zırladım durdum…

Şimdi rast gele videolara bakınırken denk geldi bi bakim dedim. Bakmasamıydım acaba? yada ağlamak iyi geliyor sanırım şimdi kendimi biraz daha iyi hissediyorum ama yetmedi. Biraz daha ağlamam lazım. Gözlerimin altında hala dolu ve taşmayı bekleyen göz yaşı birikintileri olduğunu seziyorum. Ağrısı kafama vuruyor, acımaya başladı.

İncir Reçeli & Halil Sezai – Paramparça

http://www.youtube.com/watch?v=mm_npY8qQwc

Yav arkadaşım nasıl bir insan bu kadar hüzünlü film yapabilir ve nasıl bir insan bu kadar iyi ve gerçekçi oynayabilir. Empatinin fazlasıda zarar. Her hüzünlü sahnede ağlamakda neymiş la? Yok ya biz insanlar nankörüz harbiden. Varken umursamayız, yokken zırlar dururuz.

Bu dünya ne kadar sınav sa insanların sevdiği birini kaybetmeside o kadar derin bir kader çizgisinden ibaret. O çizgi seni ya bitirir yada yeniden başlamak zorunda kalırsın. Bağlanmak, Sevmek, hiçkimsenin seni sevmediği gibi sevildiğini hissettiğindeki o heycanı bir daha yaşayamamak. Herşey içimizde yatan o ceylanda gizli.

Beni-ağlatan-o-sahne-İncir-reçeli-final-1024x549

Napak? Ya sevmeyek yada nankörlüğe devam edek. Sevmedende olmuyorki ya, Aşk ile vucudun geçirdiği evreyi mutlaka yaşamak lazım. Bu heycan güneşin batışını izlemek harika duygusunu hissettirdiğinden çok daha ayrı ve özel. Ateşi ile güneşe bodoslama dalmaya bile razı gelirsin. Sen osun, oda sensindir artık. Ama bir şey var ki oda birisiniz önce öleceksiniz.

Ölmek neki la? Ölmek yeniden doğmaktır. Mutluk olmak lazım aslında ancak Bazen insanlar gaflete düşüp karşı tarafın belirsizliklerinde kayboluyor. Korku insanı çaresizliğe itiyor. Ya tekrar göremezsem ?

Napalım ? Ne yazılmış sa onu oynayalım. Ağlayıp zırlayıp duralım, içimizde kalması en büyük zarar bize. Sal gitsin usta tutma kendini..

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.