Kategoriler
Amatör Ses Sanatçıları Canlı Müzik İnternet Dünyası

Pelin Elif ACAR – BU AŞK BÖYLE BİTEMEZ (harika bir ses)

Daha oncede bir cok ses videosunu paylastigimiz elif pelin acarin bu harika seslendirdigi sarkiyi dinlemenizi tavsiye ediyorum arkadaslar. Gercekten duygu ve ses, harika otesi. Arkaplandaki muzisyen arkadaslarda cok guzel caliyor gercekten. Her ne kadar kayit cok iyi olmasada pelin kardesimizin sesi insani buyuluyor diyebilirim.

Umarim yakinda kendinisi ekranlarda gorecegiz. Bu konuda ben ve bir kac arkadasim calismaya basladik bile :)

Pelin Elif ACAR – BU AŞK BÖYLE BİTEMEZ (harika bir ses)

Kategoriler
Canlı Müzik Günlük hayat

Karmate ve şevval sam – lazuri nani (Lazca Ninni) “Canlı Düet”

Karmate, kuzenim sayesinde farkettiğim harika bir karadenizli laz sanatçılardan birisi. 2009 yılında çıkardığı albümü korsan olarak indirip dinledim. bu albümde özellikle bir türkü varki beni benden aldı diyebilirim, gerek ritmi gerekse müziği ile. Türkçede Lazca ninni anlamına gelen Lazuri nani isimli türkü dinlerken insanı rahatlatan bir ezgiye ve melodiye sahip, öyleki yorgun olduğum her anımda açıp dinliyorum :)

Bu Grup’un daha fazla kişi tarafından farkedilmesini istiyorum, çünkü günümüzde yok olmaya yüz tutmuş, bir çok lazca Türküyü bizlerle buluşturuyor. Bunlar arasında, Lazca, Gürcüce, Megrelce, Hemşince ve Türkçe halk şarkıları ve besteler yer alıyor.

Aşağıda canlı olarak karmatenin şevval sam ile yaptığı düeti izleyebilirsiniz. Beğeneceğinizden eminim, bu yüzdende size albümünü benim gibi korsan yollarla değilde para ödeyerek almanızı rica ediyorum, bende ilk fırsatda ücret ödeyerek albümünü alıp arşivime katacağım.