Kategoriler
Seminerler Teknoloji

Ücretsiz Web Teknolojileri Seminerleri

 
**Seminer Bitmistir Yenisi duzenlenmektedir. Yeni seminer haberi icin buraya girebilirsiniz…
 
Ülkemizin iki saygın bilişim topluluğu CETURK ve Ceviz.Net‘ten güçbirliği.

CETURK ve Ceviz.Net Boğaziçi Üniversitesi Bilişim Kulübü (COMPEC) desteğiyle Web Teknolojileri Günü düzenliyor.

Hem içeriğiyle hem de bugüne kadar çok farklı konu ve teknoloji ile ilgili yaptığı ücretsiz etkinliklerle sektörünün gelişmesine katkıda bulunan CETURK ve 2001 yılından beri Forumu ve Makaleleriyle pekçok bilişimcinin yetişmesine katkıda bulunmuş Ceviz.Net 9 Mayıs 2009 Cumartesi günü Boğaziçi Üniversitesi’nde ülkemizin önemli bilişimcileriyle Web Teknolojieri Günü düzenliyor. Bu etkinliğe i-con Gold Sponsor olarak, Pusula ve Workcube Silver Sponsor olarak bu etkinliği destekliyor.

PHP’den Java’ya, ColdFusion’dan .NET’e kadar web uygulamalarının en önemli teknolojierine yakından bakmak isterseniz 9 Mayıs’ta Boğaziçi Üniversitesi’nde buluşalım.

Program :

  • Erkan Balabanc – MVC
  • Yunus Emre Özay – ColdFusion
  • Muharrem Taç – Eclipse PDT, CVS, PHP Debugging
  • Aykut Taşdelen – ASP.NET 3.5
  • Melih Sakarya – JSF

Etkinliğe katılım her zamanki gibi ücretsiz olacak. Ayrıca her zaman olduğu gibi etkinliğe katılan kişilere çekiliş ile kitap hediye edilecek Etkinliğe katılamayanlar için video kaydı yapılarak CETURK.TV ‘de yayınlanacak.

 

Ayrintılı bilgi ve kayıt

 

Aykut Taşdelen Kimdir?
2001 yılından beridir verdiği eğitim ve seminerler yanı sıra yayınlanan kitapları ve makaleleri ile .NET teknolojileri hakkında bilgi paylaşımında bulunan Taşdelen Microsoft’tan üst üste 5 kez en değerli profesyonel (MVP) ünvanı almıştır. CETURK Mobil Programlama Forum Sorumlusu olarak da bilgilerini paylaşmaktadır.Halen C ve Sistem Programcıları Derneğinde .NET üzerine eğitimler veren konuşmacı hakkında detaylı bilgiye sitesinden ulaşabilirsiniz
Erkan Balaban Kimdir?
Marmara Üniversite’sinden 2000’de mezun olduktan sonra öğretmenlik yapmaya başladı. İlk kitabını Flash 5 için yazdı. 2003 yılında bilişim sektörüne geçti. 2004 yılında eLearning ile ilgili tez konusuyla master’ını tamamladı. ASP ve MS SQL ile ilk web uygulamasını geliştirdikten sonra PHP ve MySQL ile yazılım geliştirmeye başladı. Portal uygulamaları, şirket içi otomasyon ve içerik sistemleri projelerinde yer aldı. 3 kitap, PHP ve MySQL ile portallar, ASP.NET ve MS SQL ile uygulamalar derken çeşitli teknolojileri projelerde uygulama fırsatı buldu. Şu an özel bir şirkette Software Developer olarak çalışmaktadır.
Melih Sakarya Kimdir?
2002 yılından beri bir çok şirkette Java ve .Net teknolojileri üzerine yazılım geliştirme süreçlerinde çalışmıştır. Infotech, Pepsi Cola, IBM Türk,Marmara Üniversitesi ve Sabancı Üniversitesi gibi kurumlarda eğitmenlik, danışmanlık ve akademisyenlik yapmıştır. Şu anda Vardar Yazılım’da Java teknolojileri üzerine eğitmen ve danışman olarak çalışmaktadır. www.melihsakarya.com adresinde yazılım ile ilgili deneyimlerini paylaşmaktadır. İlgi alanları arasında açık kaynak mimariler, yazılım geliştirme süreçlerindeki yenilikler yer almaktadır.
Muharrem Taç Kimdir?
Java ve yazılım geliştirme uzmanı. 1991 yılından beri programlama ile ilgileniyor, Commodore 64’den Mac OS’a çeşitli platformlarda yazılım geliştirdi. 2001 yılında İstanbul Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü Özel Tim Amirliği’nde Polis Memuru olarak göreve başladı ve bu dönemde Çevik Kuvvet Web Sitesi’ni tasarladı. 2003 yılında Uluslararası Polis Birliği’nin İstanbul Web Sitesi’ni hayata geçirdi. 2004 yılında İstanbul Bilgi İşlem Şube Müdürlüğü’ne atandı. 2005 yılında MOBESE bünyesinde Muhtarlık Otomasyon Sisteminde görev aldı ve IPA’daki görevi Bilişim Komisyonu Başkanlığı olarak belirlendi.
2007 yılında Emniyet teşkilatından ayrılarak Java teknolojileri üzerine yazılım geliştiren Martı Bilişim’e geçti, Martı Bilişim’de yazılım uzmanı olarak görev yapmaktadır.
Yunus Özay Kimdir?
Tuzla Anadolu Teknik Lisesi Bilgisayar donanım bölümünü 1999 yılında bitirdikten sonra aynı yıl Ankara Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı Bölümüne Girdi. 2002 yılında mezun olduktan sonra girdiği Workcube Firmasında Workcube ERP projesinde çalışmaya başladı. Şu an Workcube’de 7. yılını dolduran Yunuz Özay, yazılım bölümü şefi olarak çalışmalarına devam etmektedir. Yıllardır Coldfusion üzerine çalışan Yunus Özay’ın Workcube projesi dışında Aile Soyağacı, Asker Portalı vb. çalışmaları vardır. Yunus Özay Evli ve bir çocuk babasıdır.

 

SPONSORLARIMIZ
Gold Sponsor
Silver Sponsorlar

 

ETKİNLİK HEDİYEMİZ

Etkinliğe katılan 7 kişiye Erkan Balaban’ın aşağıdaki kitaplarından, ayrıca bu etkinlik haberini kişisel blogunda/sitesinde duyurup daha fazla kişinin faydalanması için bize destek olan 7 kişiye çekilişle Pusula Yayıncılık kitaplarından hediye edilecektir.
Kitap destekleri için Erkan Balaban’a ve Pusula Yayıncılık’a teşekkür ederiz.

“Ücretsiz Web Teknolojileri Seminerleri” için 2 yanıt

Merhaba Arkadaşlar,

Kazanan Arkadaşlarımız..

Burak Yıldız ,Ertugrul I. Aslan , Hüseyin Alkan ,Seyfi Aktay ,Şaban Ulutaş , Ümit Kaş ,Zeka Oyunu

Bu sefer kitap kazanamadık tabiki artık gideceğim semirerler makaleci.com tanıtacağız…

Tesekkürler CETÜRK..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.