Kategoriler
İslam Dini

Faiz

Fani olan dünya hayatın da birçok şeyin nefsimize kolay geldiği aşikar bir durumdur. Fakat bu kolaylığın bizlere azap olarak geri dönmesi durumu, mevcuttur. Örnek olarak günümüz de kullandığımız faiz olgusu hakkın da hüküm büyüktür. Genellikle kredi çekerek, ev, araba vb. gibi etkenler elde edinilmektedir. Burada çıkan etkin değer ise dünyanın gözümüzü boyaması olmaktadır. Çünkü faiz olgusunun hükmü, Allah ve resulüne ( Hz. Muhammed S.A.V.) savaş açmaktır. Hüküm oldukça büyük olmakta ve rabbimiz bizleri uyarmaktadır. Banka işlerimiz de veya başka işler de zerre kadar faiz ödemesek bile gününü geçtiği zaman faiz koyulacaktır sözleşmesinin altına imza atmamız dahi hükmü çiğnemek olgusunu taşımaktadır.

Ehli sünnet çerçevesi son derece hassas bir yapı da yer almaktadır. Dikkatli ve titiz bir düşünce yapısı ile hareket etmemiz bizlerin iyiliği içindir. Yeryüzün de hiçbir canlı yoktur ki rızkı Allah’a ait olmasın ayet-i kerimesi de bu durumu çok iyi açıklamaktadır. Veren rabbimiz alan da rabbimiz olduğu için helal yollardan istememiz gerekmektedir. Ahir zaman fitnelerinin tavan yaptığı şu dönemler de Kuran-ı kerimimizden ve Peygamber efendimizin (H.Z. Muhammed S.A.V.) hadislerinden ayrılmamamız gerekmektedir. Açıkça bilinmelidir ki, Kuranın terbiye edemediği nefsi cehennem ateşi terbiye eder.

Kategoriler
Videolar

Robin Williams Tribute

İntiharından sonra birçok sinemaseveri yasa boğan ünlü yıldız Robin Willams’ı anmak için filmlerinden karelerle oluşturulan 1 dakikalık video sizi hüzne boğacak.

Kategoriler
Videolar

İsrail devleti nasıl kuruldu ?

Arkadaşlar israil devleti son dönemde uyguladığı politikarlar nedeniyle oldukça önplana çıktı. Bende bu devletin nasıl kurulduğunu merak edenler için bu videoyu yüklüyorum. Dünya üzerinde dönen dolapları, uygulanan ve hayata geçirilen projeleri görebilirsiniz. Bu videodan sonra eminim genel olarak bakış açınız değişecek..

Kategoriler
Komik Videolar

Bu golde kaçar mı? arkadaş :D

Futbol benim hayatımda herşeyi kaplar. Hala bırakamadım. Ama bazen öyle anlar oluyorki izlerken yıkılıyorum, yerlerde sürünüyorum resmen :D Şimdi bu videoya iyi bakın. Boş kaleye kaçan goller sıralamasında heralde ilk 5 dedir :D Sonuna kadar izleyin, ufakda bir süpriz var :D

Kategoriler
Videolar

Karadenizli Hafize Nine’den gençlere hayat dersi..

Karadenizli bir ninemiz bakın ne güzel demiş. aileler kızlarınızı kadın etmeden kocaya vermeyin. Yav nenecim sen ne güzel konuştun öyle, dillerine kurban :) Çok güzel bir mesaj veriyor, almasını bilene. ha ben aldım, hoş aynı düşünüyoruz orda bir sıkıntı yok. Ama gerçekten günümüz ailelerinin ve gençlerinin mümkün mertebe Hafize neneden nasihat almaları önerilir :)

Kategoriler
Film Görüşleri

Cehennem Melekleri 3 çok deli geliyorrr…

Aksiyon filmlerinin kralı Sylvester Stallone efsanesinin en az onun kadar efsane yıldızları bir araya topladığı Cehennem Melekleri serisinin son halkası yolda ve çok deli geliyor. Kadroya başka efsane isimlerde katılmış. Unutulmayacak bir keyif, unutulmayacak bir heycan. Beş para etmesede sırf hepsini bir arada görebilmek adına tarihi bir an. Bu efsaneleri bir arada görünce kendimi çok şanslı bir nesil içinde sayıyorum gerçekten..

expendables-3-poster-expendables-3-concept-poster

Kadro geniş, kimler yok ki. Hani birde yeni oyuncular eklenmiş. Yeni eklendi dediğime bakmayın, yeni eklendi ama hepsi birer efsane.
Stallone’un yanı sıra Jason Statham, Harrison Ford, Mel Gibson, Dolph Lundgren, Terry Crews, Arnold Schwarzenegger, Wesley Snipes, Jet Li, Antonio Banderas, Kelsey Grammer, Kellan Lutz, Randy Couture, Victor Ortiz, Glen Powell ve tek kadın oyuncu olarak Ronda Rousey yer alıyor. [*beyazperde]

Kadroda Harrison Ford, Mel Gibson, Wesley Snipes’i, de görmek çok güzel. Birisi mümkünse Sylvester Stallone yakından görme şansına nail olursa, lütfen önce gözlerinden sonra ellerinden opsun benim için..

BRAY_20130903_EXP3_7700.dng

Sabırsızlıkla beklediğim filmler arasında ve sabırsızlıkla çıktığı anda izleyeceğim. Tamam tamam izledikten sonra yazarim :D

Kategoriler
İnternet Dünyası

Behiye teyzeden günümüz gençlerine ve internetine taş!

Facebookda karşılaştım bu videoyla. Behiye teyze interneti ve günümüz erkeklerini çok güzel özetliyor ve birde bakın, nasıl olmalı anlatıyor. Çok tatlı ve her kelimesi doğru. Hoş attığı taşlar arada banada gelmedi değil :)

Videoyu hazırlayan arkadaşların birde youtube kanal linkini vermek istiyorum. Daha fazlasını keşfetmek isteyenlere..

Kategoriler
Film Fragmanları

Sinyal (2014) Bilim-kurgu

Merakla beklediğim bu yılın bilim-kurgu alanında az bir bütçeyle çekilmesine rağmen, güzel işler başaracağını düşündüğüm sinyal filmi çok yakında vizyona girmeye hazırlanıyor. Konusuda bir hayli ilginç olan blim-kurgu filminde klişe yok denecek kadar az geldi bana. Hoş daha izlemedik ancak tahminlerim öyle.

The Signal 2014 Film High Quality Trailer Captures00044

Konusu da ilginç arkadaşlar ama birazda merakda bırakmıyor değil bizi.

Sinyal, üç gencin yolcukları sırasında başına gelen olağanüstü olayları konu alıyor. Nick ve Jonah MIT’de hackleme tutkusu olan iki birinci sınıf öğrencisidir. Bu iki genç Nick’in kız arkadaşını 1 yıllığına okumaya gittiği yeni üniversitesine yerleşmesine yardım etmek için onu kendileri götürmeye karar verirler. Yolculuk esnasında, bu üç genç onlarla uğraşmaktan sıkılmayan hacker olan Nomad’in yerini tespit ederler, yerini tespit ettiklerinde ise onu görmeye gitmekten başka şey düşünemezler. Çölün ortasında Göçmen ile yaptıkları korkunç yüzleşmeden sonra üçlü uyandıklarında kendilerini hapis bulurlar. Nomad’ın yanına gittiklerinde ise arkalarında hiç iz bırakmayan gençleri, güvenlik güçleri aramaya başlar. Kendilerini bilmedikleri bir yerde tutsak olarak bulan gençler, oraya nasıl gittiklerini ya da neden tutulduklarını bilmemektedirler. İlerleyen zamanla birlikte aslında nasıl bir olayın parçası olduklarını anlamaya başlayacaklar. [*beyazperde]

Türkçe Alt yazılı fragman:
http://youtu.be/5NOsPRv0o2k

Sinyal, 18 Temmuz 2014‘te sinemalarda! [*detay]

Kategoriler
Yabanci video kliplerim

Ridsa – Amour sans fin

Müzik ve ritmi çok hoşuma gidiyor bu şarkının.. Fransızca harikalarından :)

Kategoriler
Güncel Haberler

Gazzede yaşanan soykırıma Rus spikerden tepki!

Gazzede şuanda yaşanan, israil’in akıl almaz bir şekilde sivilleri hedef alan saldırısına RUS televizyonlarından bir spikerin tepkisini görüyorsunuz arkadaşlar. Ancak bu tepki aynı zamanda benim, benim gibi düşünenlerinde… Amerikayı dünyanın barış temsilcisi yerine koyacakken bu olay karşısında verdiği tepki, takındığı tavır ne kadar da yanlış düşündüğümüzü göstermiyormu.

Bu dünyaya birşeyleri değiştirecek, haksızlıkları giderecek büyükler lazım…

Kendi kişisel görüşlerimide yinelemek istiyorum. filistin den israile atılan roketler her ne kadar birilerine zarar vermesede bu onlara saldırmak için bir sebep veriyor. Her defasında oldu, yinede filistinden israil’i kışkırtan hareketler yapılıyor. Kurban olduğum çocuklara, masumlara üzülmesem israil haklı diyeceğim. Henüz bir devlet olmayı beceremeyen, birlik olamayan, kendi menfaatleri yüzünden birlik olmak istemeyen bir ülke için: ektiklerini biçiyorlar demek yanlış olmaz. Ancak babaların ölen çocuklarına sarılıp ağlamaları beni insanlığımdan utandırıyor. Ve Allaha tekrar tekrar şükrediyorum: Allahım sana şükürler olsun, Atatürk ve silah arkadaşlarının, Türk ve Türkiye halklarının çabalarıyla kurulan yeni türkiye devletini bizlerden eksik etmesin, birliğini ve beraberliğini korusun. Allaha şükür şuanda iyi gidiyoruz, devamını temenni ediyorum..