Kategoriler
Günlük hayat Milli Görüş Toplumsal Konular Türkiye üzerine

“Türkiye’ye tuzak kuruluyor”

Bazilari cikip siyasi bir yazi demesin, sonuna kadar bu adamin dediklerine katiliyorum. ben makaleci.com sitesinin yetkilisi SELCUK KILIC. Bir sehit annesinin de soyledigi gibi

Kurt açilimi yoktur, PKK açilimi vardir..

Bu konuda sevgili turk vatandaslarimi uyarmak istiyorum. kurt acilimi diye bir seyin olmasi turkiyede ayrimcilik anlamina gelecektir. PKK’yi etkisiz hale getirmek icin bu tarz cocuk oyunlarina kesinlikle gerek yoktur. Helede bir cocuk katilinden bu fikrin cikmasi ve meclis uyelerinin bununla ilgilenmesi beni ve yakin cevremi derinden etkilemistir..

Turkiye uzerinde hic bir halka yada millete zlum edilmemistir, 30 yildan fazladir, belli olmayan bir dava yuzunden kardeslerimizi ve arkadaslarimizi olduren bir grup var. ulkemiz insani elbet bu gercegi gorecek ve hatasindan donecektir dusuncesindeyim..

OLEN HIC BIR ASKERIMIN, KARDESIMIN KANI YERDE KALMASIN. KALACAKSA KURTULUS SAVASINDA VE ULKEYI KORMADA DOKTUGUMUZ O KANLAR HEPIMIZE HARAM OLSUN.

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, hükümetin Kürt açılımı adı altında yaptığı girişimlerin Türkiye’yi bir etnik ayrışmayla birlikte çatışmaya sürükleceğini iddia etti.

Partisinin Kocaeli İl Kongeri’ne katılan Devlet Bahçeli, buradaki konuşmasının büyük bülümünü İçişleri Bakanı Beşir Atalay tarafından açıklanan ‘Kürt sorununa çözüm süreci’ne ayırdı. MHP olarak bu girişimlere destek vermeyeceklerini kaydeden Bahçeli, hükümeti de Türkiye’nin bölenmesine zemin hazırlayacağını savunduğu böylesi girişimlerden kaçınmasını istedi.

Kürtçe konuşan bölge halkı ile PKK ve İmralı canisinin bir tutulamayacağını anlatan Bahçeli, "Kürtçe konuşan bin yıllık kardeşliğimiz olan bölge insanlarının sanki kuruluşu PKK örgütü ve onun tek sahibi ve lideri İmrali canisi olarak takdim edebilecek bir açılıma çanak tutacak zemin hazırlıyor. Bölücü terör örgütünün belini kırıp kökünü kazıyacağınız yerde, PKK’yı yerle bir ettiğinizde devletin yanında olacak, kardeşliği devam ettirecek insanları nasıl olur da PKK’nın yandaşı ve eğemenliği altına sokabilirsiniz." dedi.

MHP’nin Türkiye’nin birliğini savunarak ülkenin teminatı olduğunu savunan Bahçeli, Başbakan Erdoğan’ın 2005 yılındaki Diyarbakır ziyaretinde bölücü terör olayını Kürt sorununa dönüştümekle suçladı. Bahçeli, şunları söyledi:

"Başbakan 2005 yılınd Diyarbakır ziyaretinde yıllarca var olan bölücü terör olayını Kürt sorununa dönüştürerek, bölücü terörürü bu ülkede yaşayan toplumun insanları arasında bir etnik çatışmaya temel olabilecek tarihi bir hatayı işliyor. Ve o günden bugüne kadar da Kürt surunu üzerinden sözde açılım yaparak dağdaki teröristi siyasallaştırmak, meşrulaştırmak ve onların taleplerini karşılayarak Türkiyeyi bir ayrışmaya, ayrışmayla beraber bir çatışmaya çatışmanın sonucu olarak bir bölünmeye götürücek gafletin içine düştüğü görülüyor." dedi.

KÜRTLERİN TEK SAHİBİ PKK OLARAK GÖSTERİLMEYE ÇALIŞILIYOR

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, AK Parti’nin başlattığı Kürt açılımını eleştirerek, "Terör örgütünün muhatap alınması, bin yıldan beri beraber yaşadığımız Kürtlerin tek sahibinin ve tek kurtuluşunun terör örgütü olarak gösterilmesi vahim hatadır." dedi.

İzmit Atatürk Kapalı Spor Salonu’nda sıcak bir havada gerçekleştirilen MHP Kocaeli Kongresine katılan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin konuşmasının büyük çoğunluğunu, son günlerde kamuoyunda sıkça konuşulan Kürt açılımı oluşturdu.

Türkiye’de yıllardan beri devam eden terör örgütü sorununun, 2005 yılından beri bir Kürt sorunu ismiyle lanse edilmeye çalışıldığını belirten Bahçeli, "O günden bu yana sözde açılımlar yaparak, dağdaki teröriste siyasi açılımlar yaparak siyasallaştırmaya, bu şekilde onları meşrulaştırmaya ve onların taleplerini karşılayamaya çalışanlar var. Bunlar Türkiye’yi bir ayrıştırmaya, ayrışmayla beraber bir çatışmaya, çatışmanın sonunda ise bir bölünmeye götürmektedir" dedi.

Bu şekilde AK Parti’nin gafletin içine düştüğünün görüldüğünü savunan Bahçeli, "Şimdi bakıyorsunuz yürekler acısı bir manzara var, Ermeni meselesinde aynı 12’li Kıbrıs meselesinde aynı 12’li var. 25 yıldan bu yana Kandil’de, Suriye’de PKK kamplarını ziyaret edip orada görüşenler ve PKK’ya yandaşlık yapanlar, hiçbir zaman Türkiye’de milli ve manevi değerlere sahip çıkmayacaktır." diye konuştu.

Bu tür açılımların Türkiye’de bölünme yanlılarına cesaret verdiğini belirten Bahçeli, "Eğitimi olmayan İmralı canisinin muhtelif dönemlerde Türkiye’yi bölerek, bağımsız bir Kürdistan kurmak için Markist Leninist zemininde oluşturmuş olduğu terör örgütünün taleplerini demokratikleşme süreci adı altında sahiplenerek, bu necip milletin bin yıllık kardeşliği köreltmeye çalışılıyor" şeklinde konuştu.
Bahçeli, bölücü terör örgütünün etnik kökende faaliyet gösteren bir terör örgütü olduğunu ifade ederek, terör örgütünin hiç bir zaman bir ülkenin muhatabı olamayacağını kaydetti. Önce terörün kökünün kazınacağını, daha sonra bu sorunun halledileceğini belirten Bahçeli, şöyle devam etti: "Benim bin yıllık kardeşim olarak bölge insanları anadili Kürtçe diye sanki tek kurtuluşlu PKK sanki tek sahibi PKK elebaşını Öcalan gibi gösterilmeye çalışılıyor. Her zaman devletin yanında yer alan Kürt vatandaşları bu açılımlarla beraber sanki PKK’nın safında olarak gösteriliyor. MHP olarak bu ülkede de beraber yaşadığımız, kız alıp kız verdiğimiz ailelerin gittikçe yaygınlaşmış bu ülkede Türkçe konuşan ile Kürtçe konuşanın inanç birliği, bu ülke toprağında yaşama azmi ve sosyal kaynaşmayla bin yıllık beraberliği olmuştur. Şimdi bölücü terör örgütünün belini kırıp kökünü kazıyacağınız yerde bugün devlet gerçek otoritesini koyup terör örgütünü yerle bir ettiğinde, yanında olacak kardeşlerini nasıl olur da PKK’nın yandaşının egemenliği altına sokabilirsiniz."

Bu bakımdan bu açılımlara MHP’nin katılamayacağını söyleyen Bahçeli, "Onun içindir ki bugün ortaya atılmış olan önce Kürt açılımı sonrasında ise demokratikleşme ile Türkiye’ye büyük tuzak kuranlara MHP’den başka bir ses çıkaran yoktur. Ve bu konuda MHP ikna edilemez. Siz kimsiniz ki Başbakanınızla, içine düştüğünüz ihanet kuyusuna MHP’yi de çekeceksiniz MHP olarak her vatandaşımız bizim için ayrı bir değerdir. Anayasada belirtilen eşitlik ilkesi binlerce yıldır Türk devlet geleneği ile güvence altına alınmıştır. Şimdi kalkıp terör örgütüyle mücadelen vazgeçerek olayı genişletip sosyal dokuyu parçalayarak büyük Kürdistan’ın ilk ayağının Türkiye’den başlatılmasına çalışılıyor. Sayın AK Parti, ülkeyi bölünmeye sürüklemeyin, ülkeyi karanlığa sürüklemeyin" dedi.
Bu konuda herkesin çok dikkatli olması gerektiğini belirten Bahçeli, "Türkiye’de bu tuzaklar iyi anlaşılmalı, yıkım projelerini iyi görmeliyiz. İnsan hakları, demokrasi kavramaları ile ülkenin bölünmesinin nasıl yapılmak istendiğini iyi anlamalıyız, buna karşı çok uyanık olmalıyız. Bu millet çatışma istemiyor, cepheleşme istemiyor, bu millet kamplaşma istemiyor. Bu millet istikrar istiyor, bu millet huzur istiyor." şeklinde konuştu.

Buradan alintidir

Yazar selçuk KILIÇ

Bende 1 yumurta var, sende 1 yumurta var. Ben sana 1 yumurta versem, sen bana bir yumurta versen, bende 1 yumurta sende 1 yumurta olur.Bende 1 bilgi var, sende 1 bilgi var. Ben sana 1 bilgi versem, sen bana 1 bilgi versen, bende 2 bilgi, sende de 2 bilgi olur - Konfüçyüs - Yazilarimi artik kuaza da yayinliyorum (zamanim oldukca) :)

““Türkiye’ye tuzak kuruluyor”” için 6 yanıt

Hocam güzel bir alıntı olmuş ama ben pek yerinde bulmadım açıkçası ..
Neden derseniz ..

Geçtiğimiz seçimler öncesi hangi siyasi partinin genel başkanı çıkıpta iktidara geldiğinde ben bunları bunları yapacağım dedi ? Cevap kısa ve net .. Hiçbiri .
Herhangi bir haber programını açalım siyaset konuşulurken genelde Deniz Baykal ve Recep Tayyip Erdoğan’ın atışmalarına sahne oluyoruz.. Yani bu tarz konuşmalar birçok kez yapıldı .. iktidara pek çok kez yüklenildi bu şekilde . Artık bir son bulması gerekmez mi ?
Yani burda anlatılan şey Adalet ve Kalkınma Partisi’nin abdullah öcalana yardım etmesi mi ? ve ya Pkk ile iş birliği yapıp ülkeyi bölmesi mi ? Yada böyle birşey mümkün mü ?

Hadi hepsini bir kenara bırakalım , hükümetin ağzından kaç kere kürtlerin başı pkkdır diye birşey duydunuz ? Ama ben bir çok kez ”Kürt kardeşlerimiz” lafını duydum .

Yani kısacası artık bu tarz konuşmalara pek takılmayalım .. ”Kürt sorunu” denmesinin nedeni pkknın büyük çoğunluğunun kürtlerden oluşmasıdır. Tabi böyle bir genelleme yapmakta yanlıştır .

Tekrar teşekkür ediyorum .

normalde bu tarz yazilari fazla siteye eklemiyoruz, ancak bir sehit annesinin bu kurt acilimi olayinda konusmasi beni derinden etkilemistir. bende bir evlat babasiyim. inanin aciktigi zaman yada agladiginda benim yuregim burkuluyor,, cogu zaman hanima kiziyorum aglatma cocugu diye. e varin siz dusunun bu cocugu el bebek goz bekel buyuk, sonrada serefsizin birisi gelip onu senden alsin ?? sizde bu hakmi. Allah buyuk diyorum, bundan sonra akillansalarda pkk ya goz ucuyla bile yardim etmis KURTlere hakkimi helal etmiyorum, hicbir turk evladininda helal etmesini istemiyorum…
Yetkililerin cozumlerini kendilerinin cozmesi gerek, bir cocuk katilinden cozum beklemek ne kadar aciz durumda oldugumuzu gosterir.. buda dusmanlarimizi sevindirir ve daha cok azimlendirir..
Birakalim bu devletcilik oynamayi, gercek dunyada hersey cok farkli.. Bunu ilerde ANNE YADA BABA OLDUGUNUZDA DAHA IYI ANLAYACAKSINIZ…

Kürtler, potansiyel teröristtir. Teröristi desteklemeyenleri söylemiyorum…

Ama içlerinde DTP çizgisinde ki Kürtler’in hepsi ayrılıkçıdır.

Bu açılımlar, bunları susturmak içindir lakin tehlikelidir. Türkler kimliklerinin farkına vardıklarında faşist, Kürtler ise mazlum ilan edilirler…

Söyeleyeceğim o dur ki, Ermeniler, Rumlar ve Kürtler Osmanlı topraklarında mükemmel yaşadıkları halde, Türkler ile birlikte savaşmak yerine Osmanlı’ya karşı ihanet içine girmişlerdi. Tarih tekerrürden ibarettir ve tek kimlik Türk kimliği olmadığı sürece de başarı elde edilemez.

Bugün açılım, yarın topraktır. Göreceksiniz.

Bence sizin anlatmak istediğiniz Kürt açılımı falan değil .. Şehit annesinin söylediklerinden etkilenerek yazmışsınız . Sizde bir evlat babası olarak haklısınız. pkkya yardım eden kürtlere değil onlara yardım eden hiçkimseye müslüman olarak hakkımızı helal etmeyeceğiz bundan emin olabilirsiniz. Fakat askerliğinizi nerede yaptığınızı bilmiyorum ama bölük pörçük her yere dağılmış bir grubu yıkmak o kadarda kolay birşey değil .. Bunu sadece dağlara taşımamak lazım , içimizde de pek çok kişi bu hainlere yardım etmekte.Hatta hükümete bile sızmış durumda hainler.En büyük destekçileride hepimizin bildiği gibi doğudaki kürtler , kardeş dediklerimiz , kendi vatandaşlarımızdan ayırmadıklarımız .. O zaman kürt sorunu değildirde nedir ?

Ama gün olur devran döner . Şehitlik mertebesine ulaşmak gerçektende inanılmaz bir lütuftur . Tabi bir annenin bir babanın evladını kaybetmesi kadarda acı bir durum olacağını sanmıyorum .

Tekrar teşekkür ediyorum yorumunuz için. Tartışmadan bir süre uzak kalmak zorundayım , tatile çıkıyorum ayıptır söylemesi .. En geç hafta sonu yeni bir kaç yazı ile döneceğim .

Saygılar ..

mert ben bu tarz seylerden cok cabuk etkilenen birisiyim, ancak turkiyedeki bu anlamsiz kavganinda bitmesi gerektigini dusunuyorum.. ozellikle DTP millet veekillerinin ilginc konusmalari ve kurtleri bize yani Truklere karsi kisgirtmalari cok sinirime dokunuyor. hala ne meclisdekiler, neden asker yada polis bunlari iceri almadi. adam acik acik diyorki kurt halki pkk ya muhtacdir.. Eee nerde kaldi yasalar ?? adam resmen halki kiskirtiyor devlete karsi.. Ayrica mert guzel bir tatil gecirmeni dilerim, mumkunse aklin bir yerde kalmasin ve guzelcene bir hafta gecir. Devaminda seni aramizda gormek istiyorum, yani yazilarinla ve yorumlarinla.. iyi gunler, iyi tatiller..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.