Kategoriler
Deneme Yazıları Genel Konular Günlük hayat Günün Tarihi Teknoloji Toplumsal Konular Türkiye üzerine

Trenlerde 3G Uygulaması (Üçüncü Nesil)

3G teknolojisi artık trenlerde de uygulamaya başlanıyor. Avea, Ulaştırma Bakanlığı ve Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları (TCDD) ortaklığında yapılacak olan proje 3G altyapısı sağlandıktan sonra yolculara seyahat boyunca mobil iletişimlerden ve 3G hizmetlerinden yararlanma fırsatı verecek. Hayata geçirilecek olan proje ilk olarak Ankara-Eskişehir hattında kullanıma sunulacak.

3rd Generation (Üçüncü Nesil) olarak ülkemize bu yıl giriş yapan 3G teknolojisi artık trenlerde de uygulamaya başlanıyor. Avea, Ulaştırma Bakanlığı ve Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları (TCDD) ortaklığında yapılacak olan proje 3G altyapısı sağlandıktan sonra yolculara seyahat boyunca mobil iletişimlerden ve 3G hizmetlerinden yararlanma fırsatı verecek. Hayata geçirilecek olan proje ilk olarak Ankara-Eskişehir hattında kullanıma sunulacak.

tren_internet_haberici
Trenlerde 3G Uygulaması (Üçüncü Nesil)

Avea bu proje hakkında, günlük hayatı kolaylaştırarak yolcuların keyifli bir seyahat yaşayacaklarını,bununla birlikte müşteri memnuniyetinin sağlanacağı yorumunda bulundu. Bugün (14 Ekim 2009-Çarşamba) projenin tanıtımı yapılacak ve Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım proje hakkında çeşitli bilgileri bizlere sunacak. Ulaştırma Bakan’ının yanı sıra tanıtımda TCDD Genel Müdürü Süleyman Karaman ve Avea CEO’ su Erkan Akdemir ‘de yer alacak. Hayatımızda büyük yere sahip olan teknolojinin böyle bir dal’da kullanılması bizlere büyük ölçüde faydalı olacaktır. Umarız ki bu proje en kısa dönemde günlük yaşantımızda kullanıma geçer.

Yazar: MeeRThus

Yazar selçuk KILIÇ

Bende 1 yumurta var, sende 1 yumurta var. Ben sana 1 yumurta versem, sen bana bir yumurta versen, bende 1 yumurta sende 1 yumurta olur.Bende 1 bilgi var, sende 1 bilgi var. Ben sana 1 bilgi versem, sen bana 1 bilgi versen, bende 2 bilgi, sende de 2 bilgi olur - Konfüçyüs - Yazilarimi artik kuaza da yayinliyorum (zamanim oldukca) :)

“Trenlerde 3G Uygulaması (Üçüncü Nesil)” için bir yanıt

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.