PIN mi parmak izi mi daha güvenli? 1

Parmak izi teknolojisi telefon güveliği konusunda büyük bir çığır açtı diyebiliriz. Çoğu kullanıcı da bunun çok özel bir koruma yöntemi olduğunu düşünebilir. Her ne kadar kısmen haklı da olsalar Michigan State Üniversitesi’nin yaptığı araştırma bunları yalanlar nitelikte. Üniversitede yapılan araştırma sonucunda parmak izini mürekkep ile özel kağıda dökere Galaxy S6 parmak izi okuyucusunu yanıltılabileceği ortaya çıktı. Öte yandan parmak izini yüksek çözünürlüklü bir makina ile çeken araştırmacı, bunu kauçuk kağıda dökerek de aynı sonuca ulaştı.

Pin koruması ise çok detaylı bir sistem. Eğer sisteminizde PIN güvenlik sistemi varsa ve 10 kez yanlış girildikten sonra telefonu tamamen sil ayarı aktif ise, sizi parmak izinden daha fazla koruyacaktır. Çünkü hırsız, daha dikkatli olmak zorunda olacaktır. Hırsızın bu özellikten haberi yok ise, bu sizi iki kat şanslı kılar. Çünkü girdiği rastgele şifreler sonucu 10 şansı kullanır ve telefonu tamamen kendi eliyle siler.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.