Yeni instagram 2016, yeni logosu ve yeni tasarımı hakkında!

İnstagram ‘ın değişen logo ve arayüzü ile iki gün önce tanışmıştık. Önceki tasarıma göre daha sade ve kullanıcı odaklı bir arayüze sahip olan yeni çalışma ile eski tasarıma nazaran biraz daha rahat bir kullanım kolaylığı sunuyor.

Teknoloji ve internet dünyasında gerçek olan bir deyim varsa buda “ayak uydur, yoksa kaybolursun” tabiridir. Buda bir çok sosyal medya devlerinin kullanıcı odaklı gelişmesi, geliştirmesi ile mümkün olabiliyor. Suanki logo ve arayüzlerin bir kaç senede bir değişme ihtimali olduğunuda belirtelim. Teknik olarak Logo tasarımı uzun süre kalsada, kullanım kolaylığı ve günümüze ayak uydurma problemleri yüzünden uygulamalar, kullanım alanları ve ihtiyaçlara göre yenilikler her zaman yapılacaktır.

İnstagram uygulamasının logosu ve gelişimini gösteren resmi videoya aşağıdan bakabilirsiniz.

Today we’re introducing a new look. You’ll see an updated icon and app design for Instagram. Inspired by the previous app icon, the new one represents a simpler camera and the rainbow lives on in gradient form. You’ll also see updated icons for our other creative apps: Layout, Boomerang and Hyperlapse. We’ve made improvements to how the Instagram app looks on the inside as well. The simpler design puts more focus on your photos and videos without changing how you navigate the app. The Instagram community has evolved over the past five years from a place to share filtered photos to so much more — a global community of interests sharing more than 80 million photos and videos every day. Our updated look reflects how vibrant and diverse your storytelling has become. Thank you for giving this community its life and color. You make Instagram a place to discover the wonder in the world. Every photo and video — from the littlest things to the most epic — opens a window for people to broaden their experiences and connect in new ways.

A post shared by Instagram (@instagram) on

İnstagram kullanan bazı kullanıcılardan olumsuz geri dönüşler yapılıyor ancak bu her yeni çıkan şeyde aynı gerçekleşen bir döngü. Eski uygulamaya alışıldığı için yenisini yadırgama, ancak kullandıkça yeni uygulamayı çok beğenme gibi. Aynı şey windows XP den bir üst versiyona geçerkende yaşanmıştı, hatırlayanlar vardır.

Bu tarz yorumlar kullanıcıların dikkatini dağıtmamalı, kullanım kolaylığı, sadelik bence ınstagram için çok güzel bir gelişme olmuş. Logosunuda beğendiğimi belirteyim.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.