Resimli söz yap - Yazılı resimler oluşturun 2019 android
Resimli söz yap - Yazılı resimler oluşturun 2019 android

Android kullanan telefon,tablet gibi cihazlarda kolaylıkla ve zengin düzenleme seçenekleriyle resimli sözler oluşturabileceğiniz harika bir uygulama “Resimli söz yap“. Ve sadece 1Mb kuş kadar hafif.

İster kendi sözlerinizi kullanarak, isterseniz de 100 bin ‘e yakın söz arasında arama yaparak ekleyeceğiniz sözleri bir çok düzenleme aracı ile değiştirerek harika resimli sözler oluşturabilirsiniz. Arka plan resimlerini de unutmadık, 1 milyona yakın resim arşivi olan Pixapay servisini kullandığımız bu uygulamamızda emrinizde binlerce kaliteli ve oluşturacağınız sözlere uygun arka plan resimleri bulabilir, ekleyebilir, değiştirebilirsiniz. Kendi kameranızı ve cihazınızın galerisindeki resimleri de kullanabilirsiniz. Ayrıca sadece renk kullanmak istiyorsanız işiniz her zamanki gibi çok kolay.

Bu yazımızda sizlere uygulama hakkında bilgi verirken, uygulamayı en verimli şekilde nasıl kullanabileceğinizi de anlatacağız. isterseniz öncelikle uygulama ile neler yapabileceğinizi sıralayalım:

  • Binlerce sözler arasında arama (sozmesajara) yaparak sözler ekleyin yada kendi sözlerinizi ekleyin (limit yok)
  • Binlerce kaliteli ve yüksek çözünürlüklü arka plan resimleri arayın, ekleyin yada değiştirin. (Pixapay)
  • Ekleyeceğiniz sözleri kolayca düzenleyebilir, farklı şekillerde özelleştirebilirsiniz, Örneğin: Büyütme, küçültme, dönderme, arkaplan rengi, yazı rengi, çerçeve ekleme, yazı fontu seçme (yüzlerce), Kalınlaştırma, satır aralıklarını azaltma, genişliğini daraltıp,genişletme v.s
  • 300 ‘e yakın ikon dan istediğiniz kadar ekleyebilirsiniz, kaliteli ikonların yanı sıra büyültüp, küçültebilirsiniz. Eklenmesini istediğiniz ikonlar varsa uygulama sayfasından yorum olarak yazabilirsiniz.
  • Aradığınız sözlerden hoşunuza gidenleri yada ilerde kullanmak isteyeceğiniz sözleri favorilerinize ekleyebilirsiniz yada çıkartabilirsiniz.
  • Oluşturduğunuz resimli sözleri kolaylıkla, reklamsız ve zaman kaybetmeden cihazınıza kaydedebilir yada anında paylaşabilirsiniz. Ayrıca oluşturduğunuz resimli sözler sozmesajara.com sistemine otomatik eklenmektedir. Böylece bu sözler site üzerinden söz sayfasında yayınlanmaktadır (sadece yayınlanmaya değer olanlar). Bu şekilde sitemizdeki arşivin gelişmesinede katkı sağlamış olacaksınız.

Kendi sözlerinizi ekleme

Bunun için arama kısmına ekleyeceğiniz sözü yazarak, sağ taraftakş + ikonuna tıklayın. Bu kadar.

Ekrandaki sözleri nasıl düzenleyebilirim?

Bunun için ekrandaki söz’e tıklayıp, altında beliren düzenleme ikonlarını kullanabilirsiniz, silmek için en soldaki çöp kutusu ikonuna, yazıyı düzenlemek içinde kalem işaretine tıklayın. Düzenlemek için tıkladığınızda arama kısmında yazıyı düzenleyebilirsiniz.

Yazıları nasıl soldurabilirim ?

Yazıları düzenlemek için tıklayın ve açılan düzenleme ikonlarından A (altında çizgi olan) tıklayarak yazı rengi seçme alanını açın. Burda altdaki düzenleme kısmını yazıyı soldurup, eski haline getirmek için kullanabilirsiniz.

Arkaplan resmini nasıl soldurabilirim ?

Arkaplan seçme ikonuna tıkladıktan sonra açılan alanda sağ tarafta düzenleme kısmını göbilirsiniz. Bu kısmın ayarını azaltarak arkaplan resmini soldurabilirsiniz. Bunu yapmadan önce bir arkaplan rengi seçerseniz, arkplanı soldururken seçtiğiniz renge yakın soldurma işlemi yapacaktır ;)

Çerçeve nasıl ekleyebilirim ?

Hem yazı için hemde arka plan resmi için çerçeve ekleyebilirsiniz. Bunun için kare şeklindeki çerçeve ikonuna tıklayarak, çerçeve rengini seçeceğiniz alanı açtırabilirsiniz.

Kendi resmimi yada yeni resim çekerek arka plan resmi yapabilir miyim?

Evet, bunun için genel düzenleme alanındaki fotoğraf makinesi ikonuna tıklamanız yeterli, açılan seçenekler arasından istediğinizi seçerek arka plana kendi resimlerinizi ekleyebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.