Google, Android Cihazlarının Sadece Yarısı Güvende Diyor 2

My Device, Google‘ın Android işletim sistemi için geliştirilen ve bir Android cihazı hakkında bilinmesi gereken her şeyi gösteren ücretsiz bir uygulama.

Android cihazınızın hangi özelliklerini desteklediğini ve hangisini desteklemediğini bilmek oldukça önemli olabilir. Özelliklerin eksikliği, örneğin belirli özellikleri gerektiren uygulamaları neden kullanamadığınızı ya da sürekli boş alanınızın neden tükendiğini açıklayabilir.

Satın alma kararını vermeden önce cihazlarını kapsamlı bir şekilde araştıran Android kullanıcıları bile cihaz hakkında bilmek zorunda olduğumuz şeylerin tamamını bilmeyebilir. Teknoloji meraklısı kullanıcılar, cihazlarının Android sürümü, üreticisi, marka ve model adı veya birlikte gelen RAM gibi en önemli özelliklerini biliyor olsa da diğer donanım özellikleri konusunda az bir bilgiye sahiptirler veya hiç bilmiyorlardır. Bu kullanıcılar, cihazla birlikte gelen bazı sensörleri söyleyebilseler de, muhtemelen hepsini isimlendiremeyeceklerdir.

My Device gibi sistem bilgi uygulamaları işte bu durumlarda devreye giriyor: Bir akıllı telefon veya tablet hakkında bilinmesi gereken her şey görüntülerler.

my device androidMy Device ücretsiz bir uygulamadır. Ekstra izin gerektirmez, reklamsız gelir ve uygulama içi satın alımlar yapılmaz.

Başlangıçta aygıt üreticisi, marka, model ve ekran çözünürlüğü gibi temel bilgileri görüntüler. Menü simgesine dokunursanız, size daha derinlere inmenize imkan tanıyan çeşitli seçenekler sunar.

Özelliklere bir dokunuşla cihazın temel özellikleri gösterilir. NFC, Bluetooth, düşük gecikmeli ses, GSM veya HiFi Sensörleri ve daha fazlasını destekleyip desteklemediğini öğrenebilirsiniz. Bu oldukça kullanışlı olabilir, çünkü bazı özellikleri veya uygulamaların cihazda çalışıp çalışmayacağını hemen anlayabilirsiniz.

Sensörlere bir dokunuşla desteklenen tüm sensörlerin için güç ve gerçek okumaları içeren ayrıntılı bilgiler listelenir.

android sensorsDesteklenen cpu, bellek, ağ ve pil hakkında donanım bilgileri. Pil yeteneklerini ve sağlık durumunu listeler; İşlemci modeli ve çekirdeği, gerçek RAM ve işlemcinin desteklenen özellikleri gibi CPU ayrıntılı bilgileri.

My Device, kullanıcı tarafından kurulu olan uygulamaları ve sistem uygulamalarını da listeler. Bu uygulamaları yalnızca çalıştırabilir, ancak başka şekilde yönetemiyorsunuz.

My Device, Android için, cihazın yetenekleri ve kurulu donanım ve yazılım hakkında ayrıntılı bilgi sağlayan hızlı, çok güçlü bir bilgi uygulaması.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.