Ana Sayfa Teknoloji ve yaşam İnternet Tamamen Yok Edilebilir mi?

İnternet Tamamen Yok Edilebilir mi?

0
İnternet Tamamen Yok Edilebilir mi?

Güvenlik araştırmacısı Bruce Scheier’e göre internet tamamen yok edilebilir. Scheier’in yaptığı araştırmaya göre interneti ortadan kaldırabilecek boyutta bir siber saldırı mümkün. Hatta bu siber saldırılar deneniyor.

Bu siber saldırıların yeni savaş silahı olarak kullanılabileceği belirtiliyor. İnterneti tamamen kaldırmak yerine savaşılan ülkenin tüm internet ağına yapılan bir saldırı olabilir. Bu saldırı sayesinde saldırı süresince o ülkenin interneti kullanılamaz hale gelecek ve böylece ülkenin savunmasında çok büyük bir boşluk oluşturulabilecek. Hatta ülkenin tüm ekonomisinin çökmesi de olası.

Daha önce gördüğümüz veya duyduğumuz siber saldırılara hiç benzemeyen bu siber saldırı türünü araştıran ve deneyenlerin kim olduğu konusunda net bir bilgi bulunmamakta. Fakat Çin ve Amerika Birleşik Devletleri tarafından desteklenen iki farklı grup olduğu konusunda iddialar mevcut.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.