Ana Sayfa Teknoloji ve yaşam En Fazla Kullanılan Arama Motorları

En Fazla Kullanılan Arama Motorları

4
En Fazla Kullanılan Arama Motorları

Dünya üzerinde internet kullanıcılarının en fazla kullandığı arama motorları nedir merak ediyorsanız sıralaması ile aşağıdan bulabilirsiniz.

Arama motorları internette aradığımızı bulmamızı sağlayan platformlardır. Arama motorlarının kullanışlı olabilmesi için ilk olarak güvenli olması gerekmektedir. Arama motorları sayesinde e-ticaret işlemleri yapılmaktadır. E-ticaret hizmetlerinde müşteri için önemli olan bilgilerinin güvenle tutulmasıdır. Ayrıca arama motorlarında hız da oldukça önemlidir. Tüm bu kıstaslar göz önünde bulundurulunca arama motorları kullanım kolaylığına göre kullanım için tercih edilmektedir. En fazla kullanılan arama motorları hangileri merak ediyorsanız aşağıdan cevabını görebilirsiniz.

En Fazla Kullanılan Arama Motorları

Google

Hemen hemen her tarayıcı da çoğu kişinin kullandığı Google arama motoru dünya çapında en fazla kullanılan arama motorudur. Google arama motoru kullanım kolaylığı ve özellikle de çoğu kişinin yıllardır kullanması nedeniyle alışkanlık yaratmaktadır. Google arama motoru ülke olarak ise en fazla Amerika’da kullanılmaktadır.

Yandex

Rusya’nın geliştirmiş olduğu popüler arama motorlarından biri olan Yandex Türkiye’de fazla kullanılmaktadır. Google’nin rakiplerinden biri olan Yandex 2011 yılından bu yana kullanılıyor. Harita, mail ve bulut hizmetleri sayesinde her geçen gün kullanım oranını arttırıyor.

DuckDuckGo

Dünyada kullanılan ve veri gizliliği konusunda oldukça güvenilir olan
DuckDuckGo arama motoru kişisel bilgilerinizi toplamaz. Özellikle e-ticaret sıkça yapıyorsanız mutlaka DuckDuckGo kullanmanızı öneririz.

WolframAlpha

Diğer arama motorlarından oldukça farklı olan WolframAlpha aradığınız herhangi bir konu hakkındaki sonuçları hemen göstermez. Sizin bulmanızı sağlar. Ayrıca güvenlik konusunda oldukça iddialı bir arama motorudur.

Startpage

Startpage arama motoru sayesinde kendi ip adresinizi maskeleyebilir böylece daha güvenli bir şekilde interneti kullanabilirsiniz. Startpage arama motoruna isterseniz chrome tarayıcısına eklenti olarak da kurabilirsiniz.

+18 arama motoru

Bir çok insan bu tarz aramalar yapıyor ve sitemize geliyor. Uygun olmayan bir başlık gibi görünebilir ancak yinede buna yer vermek istedik. En nihayetinde hepimiz insanız, ihtiyaçlarımız bu yönde olabiliyor.

+18 içerikler için bir arama motoruna ihtiyacınız yok, bu başlık altında size verebileceğim en mantıklı yöntem, kaliteli ve reklamsız, virüssüz +18 sitelere girerek arama bölümünü kullanmanız. Çünkü yanlış arama sonuçları ve bu yönde hizmet verdiğini iddaa eden siteler sizin bilgisayarınıza virüs bulaştırabilir ve özel bilgilerinizi çalabilir.

Bu başlığı en azından sizleri ve kişisel bilgilerinizi çaldırmamanız için için acıyorum. Dünyaca ünlü, kaliteli ve adını duyduğunuz +18 siteleri tercih edin, aksine yaklaşmayın, çünkü İnternet dünyası bu tarz sitelerin mağdur ettiği insanlarla dolu. Kullanmayı bilmiyorsanız bilenlerden destek alabilirsiniz. Eğer çekindiğiniz konular var ve bu tarz konuların altından yorum yaparak kendinizi göstermek istemiyorsanız, buradaki iletişim sayfasından bizlere çekindiğiniz yada bilmek istediğiniz konuları iletin, uygun bir şekilde geri dönüş yapmaya çalışacağız..

4 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.