Tarayıcılarımızın daha güvenli hale gelmesi, internet sayfalarını iyi kullanabilmek için geliştirilen faydalı eklentileri derledik.

Günlük hayatta hepimizin gününün belli bir zamanı telefon, tablet veya bilgisayarda geçer. İnternette gezerken kullandığımız tarayıcılar eklentiler olmadan sandığınız kadar güvenli değildir. Online alışverişlerin artması ve site sahiplerinin para kazanmak için her yeri reklamlarla doldurması tehlike arz edebilmektedir. Özellikle online alışveriş yaparken tarayıcınızın parolaları, kart bilgilerini otomatik doldurma gibi özelliklere sahip olması riskli durumlardır. İnternette gezerken daha kolay, daha pratik ve güvenli olmak için aşağıda yer alan eklentileri chrome tarayıcınıza kurabilirsiniz.

Chrome İçin Faydalı Eklentiler

Block Eklentileri

Block eklentileri reklamları görmemek için oldukça faydalıdır. Sitede yer alan reklamlardan rahatsız oluyorsanız reklam engelleyici block eklentilerini kurabilirsiniz. AdBlock şuan en fazla kullanılan block engelleyici eklentilerden biridir.

Çeviri Eklentileri

Yabancı sitelerde sıkça zaman geçiriyor veya diğer diller ile ilgileniyorsanız çeviri eklentileri oldukça işinizi görecektir. Örneğin Google Translate eklentisi sayesinde bir sitede gezinirken istediğiniz kelimenin üstüne tıklayıp sayfadan çıkmadan kolayca çevirisini istediğiniz dilde yapabilirsiniz.

Screenshot Eklentileri

Screenshot yani ekran görüntüsü eklentileri sayesinde herhangi bir sitenin veya görüntünün istediğiniz bölgesinin ekran görüntüsünü kolayca alabilirsiniz.

Güvenlik Eklentileri

Güvenlik eklentileri sayesinde tarayıcınızda yer alan şifreler, otomatik doldurma verileri, kullanıcı bilgilerinizi güvende tutabilirsiniz. Her ne kadar zor şifreler seçseniz de her zaman risk vardır. Güvenlik eklentileri sayesinde tarayıcınızda rahatça gezine bilirsiniz.

Sitemizde yer alan diğer teknoloji konularına da bakabilirsiniz.

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.