Teknoloji kelimesi hepimizin ilgisini çeker. Bazımız her yenilikten haberdar olmayı sever, bazımız da ta gerilerden takip eder teknolojiyi. Ben çok sıkı olmasa da teknolojiyi yakından takip etmeyi severim. Her yenilikten hemen haberdar olmak isterim. Bunu da bazı siteleri her gün ziyaret ederek yapıyorum.

İşte bugün size takip ettiğim siteleri, takip etme sıklığıma ve sitenin (bana göre) kalitesine göre sıraya koyarak anlatmaya çalışacağım. Yazımı mümkün mertebe objektif yazmayı düşünüyorum ancak kişisel fikirlerim olacağı için sübjektif olma ihtimali yüksektir:)

Shiftdelete (SDN)

Yaklaşık 4 yıldır takip ettiğim bu site içimizden birileri olan üniversiteli ağabeylerimiz tarafından kurulmuş. Ancak şu anda bana göre Türkiye’nin en iyi teknoloji sitesi haline gelmiş. Bu sitede aradığınız her şeyi bulacağınıza inanıyorum. Özellikle forum bölümüne üye olduğunuzda hem sorunlarınıza çözüm bulacaksınız hem de ortamın sıcaklığına alışıvereceksiniz. Ayrıca Teknosa SDN Magazin ismiyle bir de dergileri var.

www.shiftdelete.net

Chip

Uzun yıllardır takip ettiğim bu site beni özellikle aylık dergileriyle etkiliyor. Dergi içeriği olarak yıllardır kaliteli işler çıkaran bu ekip, dergi yanında verdikleri cd ve dvd’lerle bizi kendine hayran ediyor. Ancak forum bölümü için parlak şeyler söyleyemiyorum. Bence çok durgun ve yetersiz.

http://www.chip.com.tr/

Gelecekonline

Yakın zaman önce tanıştığım bu site kaliteli içeriği ve güzel makaleleriyle beni kendine bağladı. Ara sıra da olsa uğrayıp teknoloji bilgime yenilerini ekliyorum:)

http://www.gelecekonline.com

Scroll

Yine yeni tanıştığım bir site ancak makaleler ve ürün incelemeleriyle gerçekten kaliteli işler çıkarıyorlar. Bence her gün uğranması gereken siteler arasında. Ayrıca SCROLL isminde dergi çıkarıyorlar.

http://www.scroll.com.tr/

Programlar.com

Bir yıldır takip ettiğim ve beğendiğim bir teknoloji sitesi. İlk başlarda ücretsiz programların paylaşıldığı site, şu aralar makaleleri ve inceleme yazılarıyla güzel işler çıkarıyor. Bence izlemeye değer.

http://www.programlar.com/

Pcnet

Yıllar önce kurulmuş olan bu siteyi çok sık takip etmiyorum ancak özellikle aylık çıkan PCnet dergsiyle beğenimi kazanıyor.

http://www.pcnet.com.tr/

Bunların haricinde; ağırlıklı olarak bilgisayar sorunlarınıza çözüm bulmak için kullanabileceğiniz Donanım Haber Forum ve yine ücretsiz programlarla işe başlayıp teknoloji sitesi haline dönüşen Tamindir sitesi de takip edilmesi gereken siteler arasında.

http://forum.donanimhaber.com/

http://www.tamindir.com/

24 YORUMLAR

  1. Yazı için teşekkürler. SDN ve donanımhaber favorim, chip ilk zamanlar iyiydi fakat çoluk çocuk tarafından yönetildiğini anladığım gün bıraktım. Gelecek online da güzel, pcnet’in daha çok güncel tutulması lazım.

  2. Az önce bu konuyla ilgili bir blog daha okudum. Emeğinize sağlık hocam. Fakat donanımhaberi göremedim. listedekilerin hepsinden daha popüler ve güncel. bence.

    Bu arada bende bir tavsiyede bulunayım. Arkadaşlarda bu işe merak saldı ve nasıl yaptılar bilmiyorum ama Teknosanın kullandığı sloganı almışlar alan adı olarak. Şu sıralar deneme yayını yapıyorlar sanırım. Neyse takip etmenizi öneririm.
    http://www.herkesicinteknoloji.com

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.