Kategoriler
Tatil Zamanı

Teklif Usulü TATİL Domain Satılıktır

Büyük bir proje için satın aldığım domaini satıyorum..Tatil & Magazin vb ile ilgili projeleriniz için tam anlamıyla etkili ve kolay akılda kalabilir bir alan adıdır.

* Domain Adı : nereyekacalim.com
* Kayıt Tarihi : 07 Haziran 2011
* Bitiş Tarihi : 07 Haziran 2012
* Registar : Natro
* Transfer Ücreti : Firma içi ücretsiz

Teklif usulü değerlendirme ile domaini satmaya karar verdim.İlgilenen arkadaşlar fiyat tekliflerini iletebilirler.

İyi günler.

Çalıştığımdan dolayı internet fazla giremiyorum mail atarsanız daha iyi cevap veririm [email protected]

Kategoriler
Tatil Zamanı

Tatilde ne yapmalıyız?

İnsanların içinde bulundukları zamanı çok iyi değerlendirmesi gerekir. Zamanının kıymetini bilenler hayatının her kademesinde başarılı olur. Hayatta başarılı olmak için zamanı değerlendirmek birinci ve en önemli şarttır.

Çocukluk çağında çocukların vaktini nasıl geçirmesi gerekirse öyle geçirmeli. Çocuklukta oyun oynanmalı, koşmalı, hayvanları sevmeli, akranlarla konuşmalı ve kendi dünyasını yaşamalı.

Oyun zamanını geçiren çocuk içinde hep o oyun hasretiyle tutuşur. Çocukluğumu yaşayamadım der. Ah çeker. Üzülür, içinde hep çocukluğunu yaşayamamanın burukluğunu duyar.

Özellikle okulların kapalı olduğu mevsimdeyiz. Zamanımız bol. Öğrenciler için vaktim yok deme şansları yok. Dersleri yok, okul yok. İstediği alana yönelme şansı var herkesin, ister kitap okur, ister eğlenceyle vakit geçirir.

Öğrenciler şimdi tatil zamanı diyerek günlerini boş boş mu geçirmeli? Yoksa şiir mi ezberle mi, problem mi çözmeli?

Tatil demek kitapların kapanması, televizyonun açılması demek değildir. Tatil dönemini herkes lehine çevirebilir. Okul dönemimiz de derslerimiz zayıf olabilir. Başarısız da olabiliriz. Önemli olan azimli olmak ve vakti değerlendirmektir.

Çalışmaya karar vermek gerek. Çalışmaya insan karar verirse sonunda başarı gelir. Hürriyet Gazetesinde Ayşe Arman’ın röportaj yaptığı adli tıp doktorunun başarısını okuduğumda bir kez daha kanaat getirdim ki insan kararlı olmalı, kararlı olduktan sonra başarı geliyor.

Lise bir’de ve lise üçüncü sınıfta kalan bir öğrenci olan Murat Bey bir gün sinemaya gider. Filmden etkilenir. Film sonunda kendi kendine karar verir.
Der ki, zamanımı bu güne kadar boşa geçirdim. Okulda ki, evde ki, her yerde zamanımın kıymetini bilemedim.

Kendisi anlatıyor. Masanın başına oturdum. Ders çalışmaya alışık olmadığımdan sıkılmaya başladım. Ders çalışmıyordum, kitap okuyamıyordum. Olsundu, sıkılsam da kalkmayacağım dedim. Saatlerce oturduğum zamanlar oldu. Hiç ders çalışmadım. Kitapta okumadım ilk günlerde ama sabrı öğrendim.

Uzun süre oturmayı öğrendim. Ağır da olsa vaktimi ders çalışmayla değerlendirmeye başladım. Ders çalışmasam da masada oturuyordum. Çünkü bugüne kadar zamanımın kıymetini bilememiştim.

Farkına varmıştım.
Aynı hatayı yapmamalıydım. Ders çalışmayı zamanla öğrendim. Tıp fakültesini okudum. Adli tıp doktoru şimdi de yazar ve danışman oldum diyor. Çünkü başarılı olmak için karar vermiştim.

Çevremizde bizlerde şahit olmuş olabiliriz. Öğrenciliğinin belli kısmında başarısızdır. Vaktini boşa harcar. Ama küçük olaylar onu öyle bir sendeletir ki, kendinden çok başarılı olanları geçer.

Büyükler olarak buyurgan olmadan örnek teşkil ederek kendimiz vaktimizi hayırlı, verimli etkinliklerle geçirmeliyiz. Kitap okuduğumuzda, faydalı işler yaptığımızda çocuklarımız bizi görünce örnek alacaklardır.

Böyle yaparsak çocuğumuza vaktini değerlendir dememize ihtiyaç duymayız. Önünde bizi görünce bir gün olmasa, ikinci gün o da çalışmaya başlayacaktır.

Biz davranıştan öte, sözle uyarıyoruz çevremizi o da çok etkili olmuyor. Zamanın kıymetini bilmeliyiz diyenler, kendileri faydalı olmayan işlerle meşgul olduklarında haklı olarak çocuklar öğüt veriyor fakat kendi yapmıyor der.

Söylediklerimizle yaptıklarımız arasında paralellik olmalı.

Tatili fırsat haline getirmeli öğrenciler. Derslerinde yetersiz olduklarını düşündükleri konularına çalışabilirler. Test çözebilirler.

Başarılı olmak isteyen insanlar, önce zamanını disipline etmeli. Zamanını disipline etmeyi bilen kişiler başarıyı yakalar.
Başkasının zamanlarını kontrolüyle değerlendirenler kendilerini aldatır.

İnsan kendini kontrol etmeli. Zamanı iradesiyle yönetmeli. Kontrol altında tutmalı.

Denize girecekse denize de girmeli. Eğlenmek istiyorsa eğlenmeli. Oruç tutmak istiyorsa orucunu da tutmalı.

Zamanını değerlendirmesini ihmal etmemeli. Oruç tutuyorum diye sabahtan akşama yatmamalı.
Denize giriyorum diye akşama kadar sahillerde gezmemeli.

Davranışlar sözden bin kat daha etkilidir. Çocuğumuza şunu söyletebilirsek işte o zaman söze hacet yok. Benim ailem çalışırken ben niye çalışmıyorum ki… Ben daha çok çalışmalıyım. Yaz mevsiminin benim için önemi büyüktür. Okuyamadığım kitapları okurum, eksik konularımı tamamlarım derse tatil tatil olur.
Zamanın kıymetini bilebilsek.

Kategoriler
Doğa ve Yaşam Eğitim - öğretim Genel Konular Günlük hayat Tatil Zamanı Türkiye üzerine

Kış Turizmi ve Türkiye

Kışın ortalarına doğru gelmekteyiz. Soğuk havalar herkesi çok mutlu etmese de soğuğu, sıcağa tercih edenlerin sayısıda azımsanamayacak yüksekliktedir. Özellikle soğuğu sevenler ve kış mevsiminin tadını çıkarmak isteyenler kış turizmine büyük ilgi göstermektedir. Türkiye aslında yazın sıcak sahilleriyle yurtdışından ve yurtiçinden oldukça yüksek sayılarda turist çektiği gibi, kışın da ülkemize turistleri çekmek konusunda oldukça başarılıdır diyebiliriz. Ülkemiz de oldukça fazla sayıda dağ bulunmasının bir getirisi olarak bu dağlarımızı yaz kış beyaz bir örtüyle kaplı görebilmeniz mümkün. Bu dağlarımızda kurulan geniş ve oldukça lüks kayak merkezleriyle Türkiye’de kiş turizminde önemli bir pay sağlamaktadır.

Yurtiçinden gelen ziyaretçilerle belki de beklenen sayıya ulaşılamamaktadır. Ancak kış turizmine, kış sporlarına olan ilginin çok fazla olmamasının tek sebebi insanların yeterli bilgiye sahip olmamalarıdır. Aslında genel anlamda ülkemizin kış turizminde başarılı bir seviyede olduğunu kanıtlayacak ve gerekli ekipmanlara sahip olduğunu gerek yurtiçinde gerekse yurtdışında kanıtlayacak tanıtım tam anlamıyla yapılmamaktadır. Ancak zamanla kayak merkezlerimizin sayısının arttığını ve gerçekten kış sporları ile ilgilenen sporcuların da dikkatini çekmeye başladığımız söylenebilir.

Kış Turizmi ve Türkiye
Kış Turizmi ve Türkiye

Dünya Turizm örgütü’nün açıkladığı verilere bakılırsa Türkiye’nin turizm üzerinden en çok gelir elde eden ülkeler arasında 8. sırada olduğunu görebilirsiniz. Bu verilerde kış turizminin de kayda değer bir katkısı vardır. Ülkemizin muhteşem coğrafyası ve kış turizmine uygun iklimiyle bu anlamda iyi bir potansiyele sahip olduğunu söyleyebiliriz. Tam olarak 19 ayrı kayak merkezi bulunan ülkemizin her bir kayak merkezinin birbirinden farklı kayak pistleri olduğu gibi bu merkezler üzerine kurulmuş olan tesislerinde birbirinden farklı seçenekleri ve özellikleri bulunmaktadır. Tesislerin her alanında birbirinden farklı kayak pistleri olduğu gibi tesislerin eğlence merkezleri ile sadece spor yapmak için orda bulunmanız gerekmediğinide anlayabiliyorsunuz. Ülkemiz de yurtiçinden en çok misafir ağırlayan kayak merkezimizin Uludağ olduğunu söyleyebiliriz sanırım.

Bunun bir sebebi de gündüzleri spor yapmanın keyfini çıkarabileceğiniz gibi gece hayatınıza da son süretle çeşitli aktivitelerle devam edebilmenizdir.

Kategoriler
Genel Konular Günlük hayat iletişim Kişisel makaleler Tatil Zamanı Toplumsal Konular Türkiye üzerine

ABANA İZLENİMLERİ

Merhaba!

Bu sene Kurban Bayramı nedeniyle hepimiz için bir fırsata dönüşen 5 günlük tatili; kış mevsiminde 3 bin, yaz mevsiminde ise 20 bin nüfusu bulunan, 6 km. uzunluğunda kumsalları ve yemyeşil doğası ile Kastamonu’nun en çok turist çeken ilçesi olan Abana’da değerlendirdim.

Çok uzun süredir göremediğim ailemle ve akrabalarımızla bir araya gelmenin derin hazzını yaşarken; Abana’nın bakımsızlığı ve yalnız bırakılması karşısında büyük bir üzüntü ve şaşkınlık içerisinde kaldım.

Başta Karadeniz Bölgesi olmak üzere, Türkiye’nin sayılı kültür ve turizm merkezlerinden biri olmaya aday Abana’ya bu denli kötü davranılmasını, bu kadar ilgisiz ve sahipsiz bırakılmasını fazlasıyla yadırgadım.

Belediyecilikteki Başarısızlık

1968 yılından bu yana ilçe olan Abana, görülüyor ki kendisini değerlendirebilecek, Türk Toplumu’na ve Türk Ekonomisi’ne kazandırabilecek yöneticiler tarafından yönetilmemiş. Sanıyorum ki, Abana Halkı da, kendisini geleceğe taşıyacak bir lideri, bir belediye başkanını veya idare ekibini başa getirmeyi becerememiş.

Kuruluşundan bu yana CHP’li olan Abana Halkı ve Belediyesi, geçtiğimiz dönem yapılan yerel seçimlerde AK Parti’den yana bir seçim yapmışlar. Bilirsiniz ki, “yiğidi vur, hakkını yeme” demişler. CHP, Abana’yı kötü yönetti, Abana’yı hak ettiği kültürel ve ekonomik konuma kavuşturamadı ve Abana Halkı da şimdi AK Parti’den umutlu. Ne diyelim, hayırlısı olsun.

CHP’nin yönetiminde bulunan birçok kent ve kasabayı gezmiş ve insanlarını dinlemiş biri olarak söylemeliyim ki, her yerde aynı sorunlar vardı. Evet, CHP yerel idarecilikte başarılı değil. Tarihin önümüze kalın çizgilerle düştüğü bu gerçeği, gezip gördüğüm kent ve kasabalar ile oralarda yaşayan halk da doğruluyor.

AK Parti, belediyecilikte kendisini sürekli geliştiren, halka hizmet getiren, bu hususta geniş görüşlü bir parti. AK Parti yönetimindeki belediyenin, Abana’yı en kısa sürede tarihine ve halkına yakışır bir konuma yeniden taşıyacağını, bir Abanalı olarak ümit ediyor ve bekliyorum.

ABANA İZLENİMLERİ
ABANA İZLENİMLERİ

Kategoriler
Genel Konular Günlük hayat Tatil Zamanı

Mayo ve Bikini Seçecek Bayanlara Birkaç Öneri…

 Mayo – Bikini Seçeceklere Öneriler…

Yaz aylarının yaklaştığı, denizin her geçen gün çekiciliğini arttırdığı, sıcaklarla beraber plajların dolmaya başladığı şu günlerde formlarına ulaşmaya çalışan kadınlar yavaş yavaş yazın ne giyeceklerini de düşünmeye başladılar.

Bizde bu sene oldukça popüler olması beklenen mayo – bikinileri tanıtmak, kullanmak isteyenlere küçük bilgiler vermek istedik. Bu nedenle birkaç maddeden oluşan bu yazıyı bilgilerinize sunmayı amaçlıyoruz. İnancımız odur ki bu bilgiler ışığında yapacağınız tercihler sonucunda bu yaz plajların en dikkat çeken bayanlarından biri olacaksınız.

·        Göğüsleri büyük olan bayanlar için ilk önerimiz. Eğer sizde evet benim göğüslerim büyük diyorsanız size tavsiyemiz straplez modellerden ve üçgen bikinilerden olabildiğince uzak durmanız. Seçim yaparken bikininizin üst kısmını alt kısmından daha koyu bir renkte seçerseniz bu göğüslerinizi daha küçük gösterecektir. Bunla beraber daha güzel bir görüntü için balenli modeller tercih edilebilir.

·        Yok benim göğüslerim küçük diyorsanız o halde sizlere de birkaç ipucu vereyim. İlk olarak boyundan bağlamalı üçgen bikiniler oldukça güzel duracaktır üzerinizde. Bunla beraber tercihinize göre geometrik veya çiçek desenli bikinilerde görüntü açısından hoş duracaktır. Büyük göğüslü bayanlardan daha fazla seçeneğe sahip olduğunuz kesin. Bu noktada içi dolgulu push-up üstler ve bu sene yeniden moda olan straplez bikini üstleri de tercihleriniz arasındaki yerlerini alabilirler.

·        Yaza diyet yaparak girdiniz fakat halen bir miktar fazlalık varsa o zaman size de birkaç ipucu verelim. Fazla kiloların bikinilerde pek hoş bir görüntü oluşturmadığı dikkate alınınca sizlere verebileceğim en iyi tavsiye düz renkli mayoların tercih nedeniniz olmasıdır. Çok desenli mayolardan ve özellikle üçgen bikinilerden bence uzak durmanızın zamanı geldi.

·        Basenlerinizde halen fazlalık varsa ve bunlardan bu yazda kurtulamam diyorsanız sizlere önerimiz kenarı ipli modellerden olabildiğince uzak durmanızdır. Malum bu modeller basenlerdeki fazlalıkları tamamen gözler önüne sermektedir.

·        Bunların yanında vücudunda fazlalık olan bayanların tamamen kapalı modellere mahkûm olmasına da gönlümüz razı gelmiyor. Bu noktada yıllardır erkeklerin takım elbiselerde kullandığı boyuna çizgili modellerde sizin olduğunuzdan daha zayıf görünmenize imkân sağlayabilir.

·        Vücudunuzda bir oransızlık varsa o zaman sizlere tavsiyemiz tek parçalı ürünlerdir. Malumunuz birçok bayanda ya alt kısımda yada üst kısımda fazlalık olmak da, diğer kısım ile aradaki fark bariz olarak ortaya çıkmaktadır. Bu noktada tek parçalı ürünler görüntü bazından daha bütünleşik gösterecektir sizi.

·        Yok diyorsanız ben çok zayıfım, hatta sıfır bedenim o zaman sizlere tavsiyemiz enine çizgili bikini ve mayoları veyahut büyük desenli ürünleri tercih ederek daha dolgun bir görüntü verebilirsiniz

·        Giyeceğiniz mayonun renklerini de sizin için çok önemli bir olgudur. Açık renkli bikini ve mayolar sizi daha kilolu göstermekte iken, daha koyu modeller sizin olduğunuzdan daha zayıf görünmenize olanak sağlamaktadır. Bu nedenle mayo tercihlerinde bu önemli nokta dikkate alınmalıdır.

·         Uzun bir vücuda sahipseniz ve bundan rahatsız oluyorsanız yatay çizgilerden oluşan mayoları kullanmalısınız. Ama kısa boyunuzdan şikâyetçi iseniz sizlere tavsiyemiz dikey çizgili modelleri tercih etmeniz yönündedir.

·        Göbek bölgesinde sorun yaşayan bayanların renk seçimleri yaparken oldukça dikkatli davranmaları gerekmektedir. Fazla süslü bikini modelleri yerine seçeceğiniz koyu renkli ve büyük desenli modeller sizi daha güzel gösterecektir. Bununla beraber bikini altı için seçeceğiniz modellerde şortlu ürünleri seçebilirsiniz. Bu tarz ürünler bu sene oldukça moda. Bilginiz ola.

·        Geniş omuzlara sahipseniz ve erkeksi görünümünüzden şikâyetçi iseniz bu durumda daha sevimli modelleri seçmeniz gerekecek gibi duruyor. Yoksa sahilde iken erkeklerin sizden kaçması muhtemel bir nedendir. Çiçekli veya tropik desenli modelleri veyahut daha kadınsı çizgili modelleri tercih etmeniz sizin açınızdan oldukça iyi olacaktır.

·        Yok daha düz bir yapıya sahipseniz bu sezonun en çok tercih edilen ürünleri olan mayokiniler tam size göre. Bel dekolteli ürünlerde hem seksi bir görünüme sahip olacaksınız hem de düz yapılı görüntünüzden bir nebze de olsa kurtulacaksınız. 

 

 

Kategoriler
Genel Konular Günlük hayat Tatil Zamanı

Plajda Daha Sağlıklı Bir Güneş İçin 5 Önlem…

      Bu yaz güneş altında kalıp, güneşin zararlı ışınlarından nasibinizi almamanız için ilk olarak cilt tipinize uygun koruma faktörlü güneş kreminizi iyi seçmeniz gerekmekte. Fiyat bakımından değil, kalite ve koruma bakımından tercih belirlemeniz sağlıklı bir güneşlenme için iyi olacaktır.

      Dudak ve göz çevreniz gibi hassas bölgelerin korunması için kesinlikle yüksek koruma faktörüne sahip olan özel kremleri tercih edin. Bu tarz özel bölümler için piyasada satılan kremler bulunmakta. Ayrıca bu kremler kırışıklığa da iyi gelmektedir.

      Yüzünüzü korumak için yine yüksek koruma faktörlü olan ve sadece yüz bölgenizde kullanmanız için üretilen güneş kremlerinden kullanabilirsiniz. Koruma faktörünün 15 ve üzeri olmasına özen gösterin.

      İlk güneşe çıktığınız, tatilin ilk günlerinde yüksek koruma faktörlü kremlerden kullanın. Deriniz güneşe alışana kadar bu ürünleri tüketin. Aldığınız kremin suya dayanıklı olması tercih nedenidir, fakat suya dayanıklı değilse kremi 2-3 saat aralıklarda yenileyin. Daha sonraki günlerde daha düşük koruma faktörlü kremlere geçebilirsiniz.

     Güneşlenmenin ardından yüzünüze ve vücudunuza nemlendirici krem sürmeyi ihmal etmeyiniz. Bu tarz ürünler ile hem bronz renginizi uzun süre koruyabilir hem de cildinizin kurumasını ve kırışmasını önlersiniz.

     Güneşlenme açısından sağlığınızı ön planda tutunuz. Bronz renge kavuşmak için uzun süreli güneşlenmelerden ve gerekli koruyucu önlemleri almadan güneş altında zaman geçirmekten kaçınalım. Unutmayın ki sağlıklı bir güneşlenme ön planda olmalıdır.

Kategoriler
Genel Konular Günlük hayat Tatil Zamanı

Plajlarda Erkek Rüzgarı Esmeye Başlasın…

     Plajlarda Erkek Rüzgarı Esmeye Başlasın…

Kadınların elbette ki plaj sevdası erkeklerden büyüktür ancak erkeklerde plajlarda daha çekici görünmek istemektedir. Bu kapsamda bu sene plaj modası erkeklere neler getirecek bir bakalım isterseniz.

·        Erkek mayolarında bu sene oldukça çılgın renkler ve desenler göreceksiniz. Bu sene mayo tercihlerinde neredeyse tüm modeller revaçta. Geçmişten günümüze raflarda duran tüm mayoları tercih nedeni olarak görebilirsiniz.

·        Model tercihlerinde renk ve kesimden önemli olarak size yakışanı giymek bu sene daha fazla tercih edilecek gibi. Özellikle kısa şort kullananlar epey sevinecekler.

·        Alternatifler arasında kargo cepli board şortları da sunabiliriz.

·        Çizgi kahramanları, hayvanlar, çiçekler, geometrik desenler bu sezon erkek mayolarında sıkça görebileceğimiz görseller.

·        Renk tercihi olarak neon renkler ön planda. Mavi, mor, yeşilin parlak tonları ile metalik renkleri bu sezon oldukça sık görecek gibiyiz.

·        Boxerlara benzeyen fakat kalıp açısından daha dar olan kısa şortlar bu sezon en dikkat çeken trend. Naylon kumaştan üretilen bu tarz ürünlerin çabuk kuruması ve yüzme esnasında kolaylık sağlaması sık tercih edilmesine neden olacak gibi.

·        Board şortlardan daha kısa olan bermuda tarzı şortlar tasarım yönünden oldukça dikkat çekiyorlar. Hawaii kokan desenleri ile, yöresel dokularla ve Petro tarzlarıyla kısa bermuda şortlar bu sezon geçmişteki yerlerine göre oldukça ön sıralara gelecek gibiler.

Anlayacağınız bu sezon erkekler için sıkıntı yok. Hangisini beğenirse beğensin tüm modeller bu sezon trend. Eee ne diyelim erkeklerin giyinmesi her zaman bir bayandan daha kolay ve aynı zamanda çok daha ucuz…