Kategoriler
Az önce öğrendim Dünya ülkeleri Güncel Haberler

Tarık haşimi için kırmızı bülten!

İnterpol Irak Cumhurbaşkanı yardımcısı Tarık Haşimi’nin yakalanması için kırmızı bülten yayımladı.

Irak Cumhurbaşkanı yardımcısı Tarık Haşimi
Irak Cumhurbaşkanı yardımcısı Tarık Haşimi

Iraklı yetkililer ülkelerindeki terör olaylarını finanse ve organize ettiği gerekçesi ile Uluslararası polis teşkilatı olan interpol’a girişimlerde bulunuldu ki bugün bu girişimlerin sonucunu aldı ve Interpol Tarık haşimi hakkında 190 ülkede tutuklama ve yakalanma kararı çıkarttı. Bu anlamda Tarık Haşimi bir çok ülkede dolaşım sorunu yaşayacak ve görüldüğü yerde o ülkenin güvenlik ekibi tarafından gözaltına alınacak.

Şiiler’in kontrolündeki merkezi Irak hükümetiyle ters düşen Haşimi hakkında Irak’ta, terör eylemlerine destek verdiği gerekçesiyle tutuklama kararı çıkarılmıştı. Bu karar üzerine önce Kuzey Irak’a sığınan Haşimi daha sonra önce Katar ve Suudi Arabistan’a, Nisan ayı başında da Türkiye’ye kaçmıştı.

Yazar selçuk KILIÇ

Bende 1 yumurta var, sende 1 yumurta var. Ben sana 1 yumurta versem, sen bana bir yumurta versen, bende 1 yumurta sende 1 yumurta olur.Bende 1 bilgi var, sende 1 bilgi var. Ben sana 1 bilgi versem, sen bana 1 bilgi versen, bende 2 bilgi, sende de 2 bilgi olur - Konfüçyüs - Yazilarimi artik kuaza da yayinliyorum (zamanim oldukca) :)

“Tarık haşimi için kırmızı bülten!” için bir yanıt

Memleket olmuş terörist cenneti. Bizden bir bakanda çıkmış “Destek verdiğimiz kimseyi iade etmeyiz” diyordu. Tam da bugün Facebook’ta bir yazıya rastladım. Artık ne kadar doğrudur bilmiyorum fakat yinede aynen burada paylaşıyorum.

Terorist başının Adalet Bakanlığı’na günlük maliyeti nedir?

Etrafı tamamen çevrili ve 165 kamera ile korunuyor. Avukat görüşmeleri dahil her anı kayıt altında. Adada görevli, 250’si subay 1000’e yakın askeri personel var. Ada denizden de abluka altında. Yeni rakamlar açıklanmadı. Ancak 2008 yılı rakamlarına göre, ortalama bir hesapla devlete günlük maliyeti 125 bin TL. Bu hesapla devlete yılda 45 milyon liraya mal oluyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.