Kategoriler
Güncel Haberler Günlük hayat Kişisel makaleler

Tarafsız habercilik anlayışı, ne kadar doğru?

Medya.. Yani; alışıla gelmiş ve süregelen sloganları ile “Tarafsız Yayıncılık”… Hal bu ki, tarafsız yayımcılık, zor.. öyle her babayiğit gazeteci bunu yapamaz.

Kılıçdaroğlu’nun Bingöl mitinginde yaşananlar, anayasa değişikliği referandum gündeminde “her nedense artık” çoğu “Tarafsız Yayımcılık” yapıyoruz diyen medya unsurlarında yer dahi almadı.. Oysa bu, büyük olaydı.

Olay şöyleydi: sayın kılıçdaroğlu, hayır mitingi için gittiği Bingöl’de protesto edilmişti. Daha 20 dakika bile konuşmadan, halkın yuhalamalarına ve galeyanına maruz kalan Chp lideri, mitingi yarıda keserek Tunceliye yol almıştı.. Olay internet haberciliğinde geniş yankı buldu, ancak televizyon haberciliği, nedense bu olayı gereksiz buldu. Ama neden? Yaklaşan seçimlerde halkın psikolojisini bozmamak için mi? Buna Tarafsız habercilik diyorsanız, tarafınızın ne olduğunu görmeyen bir körsünüz demektir.

Takip ettim, olay bazı Tv kanallarında gösterildi, ancak bazı büyük ve sol olduğuna kesin kanaat getirdiğim diğer Tv kanalları, Chp liderinin direkt olarak tunceli’ye gittiğinden bahsettiler.

İşte Türk Televizyonunun tarafsız haberciliği bu.. Tarafını alttan alttan yürüten bir televizyondur.. Bazılarının beyin yıkama işlemleri ile habercilik yaptıklarını sanan medya gruplarıdır..

Yazar shezophreen

Shezophreen'ik bir yazar. Bakalım bakalım, bu yazar neler yazar.. Ruhsal bunalımda olanların yazarı, Mert Mesut'tan, saygılar..
Kendisi Üniversite öğrencisidir. Ve kendi dünyasından sizlere makaleler yazmak istiyor. Esen kalınız. Yazarist.Com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.