Çok uzun zamandır bazı Beşiktaş taraftarlarınca çok sık dile getirilen bu slogan bugün Yıldırım Demirören’in Kulüpler Birliği toplantısında yaptığı konuşmasında “Fenerbahçemiz” söylemi ile Sosyal paylaşım ağları, Forumlar kısacası Beşiktaş’ın konuşulduğu her yerde ivme kazandı. Taraftarların çok büyük bir bölümü “Beşiktaş başkanı bir başka kulüp için hele de Fenerbahçe için bu tanımı kullanamaz” diyerekten, Yıldırım Demirören’in Beşiktaş Başkanlığına yakışmadığını ve derhal istifa etmesi gerektiğini yazdılar,çizdiler ve hala yazıp çizerek tepkilerini dile getiriyorlar.

Beşiktaş taraftarlarının İzleyebildiğim kadarıyla tepkileri hala sürüyor.

Peki ama bu sözler üzerine yogunlaşan tepkilerde Beşiktaş taraftarları haklı mı?

Yıldırım Demirören’in her ne kadar Beşiktaş’a yıldızlar kazandırmış , Beşiktaş’ı Dünya ölçüsünde transferleri ile konuşulan bir kulüp yapmış ise de, Ortada nitel bir başarının olmayışı, Kulüp’ün borç batagında sürüklenişi, Beşiktaşlılık duruşunun yozlaştırılması ve Amatör dalların yok olmaya yüz tutuşu gibi onlarca nedenden dolayı başarısız olduğu ve istifa etmesi gerektiği konusunda hemfikirim.

Ancak Yukarı da sözünü ettiğim ve taraftarlarca yogun tepki ile karşılanan konuşmasını, Yıldırım Demirören Beşiktaş Kulubü Başkanı olarak değil, Kulüpler Birliği Başkanı olarak yapmıştır ve “Fenerbahçemiz” demesinde garipsenecek bir tutum yoktur.

Tam aksine Demirören Bugüne değin hiç bir Kulüpler Birliği başkanını yapamadığını yapmıştır bu tavrı ile…

Kulüpler Birliği başkanı Külüpler Birliği Başkanı sıfafı ile Külüpler Birliği üyesi her kulübe, Başkanı olduğu Futbol kulübü ile aynı eşit bakış açısı içerisinde olmalıdır.

Yukarıda behsettiğim nedenlerden dolayı Yıldırım Demirören’e “Yeter Demirören Yeter ” derken, Bugün Kulüpler Birliği Başkanı sıfatı ile yapmış olduğu konuşmayı da destekliyorum…

SONSÖZ: Yiğidi öldür hakkını yeme….

26 Ocak 2012

8 YORUMLAR

 1. Müthiş Yazıda.Ben Şuna Kızdım Fenerbahçemiz ve Diğer 7 Takım Diyerek Geçirdiği Takımlar Arasında Beşiktaş Olması.Fakat Fenerbahçemiz ve Diğer 7 Takım demesi.
  Birde Diğer Takımlarımız Neden Demiyorda 7 takım diyor…

  • Öncelikle 40 yıl düşünsem Demirören’i savunacağım aklıma gelmezdi.
   Konuşmasının o kısmı şöyle;

   “ŞU ana kadar 8 kulüp gündemde, bu 12’ye kadar gidecek. Maalasef F.Bahçe’mizin adı herkesten çok geçiyor. Reyting uğruna gündem yaratmak için hep F.Bahçe’nin adı geçiyor. Ancak şu an 8 takım içinde. Türk futbolu için adım atmalıyız.”

   Ben hala Demirören’in Kulüpler Birliği Başkanı sıfatı ile doğru konuştugunu düşünüyorum…

   • Bakma Haklısında.Yıldırım Demirören Öyle Bir başkan Olmaya Başladı ki Beşiktaşlılar Ondan Kurtulmaya Çalışıyor.Kulüpler Birliği Başkanı Olarak Hem Taşıdığı Fikir hemde Bu Sözü Eleştiriyorlar.Aslında Tüm Metini Eleştiriyoruz Ama Tek Kelimeye Bağlıyoruz Tek Sorun Bu.

    Birde İddialı Bir Giriş Yapıp Galatasaray’ın Ankaragücünü 8-0 Yenip 1 Averajla Şampiyonluğundan Sonra Sebanın Sözlerini Söyleyerek Başlayan Birinin Fenerbahçemiz ve 7 diğer Takım Demesi Saçma.
    Sen Beşiktaş Markasını Kullanarak Başlamışsın Konuşmana Sonra Neden Değişime Giriyorsun…

    • Demirören kendini ifade etmekte problemli bir adam. Beşiktaşlılık duruşuna da yakışmayan bir adam. Benim savundugum o tek kelimeye yüklenen anlam… her kulube aynı bakış açısı olmalı kulüpler birliği başkanının… Galatasarayımız da demeli, Fenerbahçemizde…
     Ben iyi bir Beşiktaş taraftarı ve sıradan bir Türk olarak bunu diyebiliyorsam Kulüpler birliği başkanı bunu demelidir…
     Belki de bemim hayat anlayışım bu olduğu için bu derece yakın buldum bu tanımlayı…
     Bu tıpkı akp ye oy verip de chp ye oy verenden veya chp li olup da mhp ye oy verenden nefret etmediğim gibi bir durum.

     Son olarak Efsane başkan Onursal Başkanımız Seba’nın 18 Temmuz 2011, Metris Cezaevi’nin kapısında yaptığı açıklamada şöyle demişti… ..
     “Yeğenimi ziyaret etmek, geçmiş olsun dileklerimi iletmek, aynı zamanda arkadaşlarım namına iletmek, hem de Fenerbahçe Kulübü’nün değerli başkanı Aziz Yıldırım’ı da ziyaret edip geçmiş olsun demek için geldik.”

     İşte budur Beşiktaşlılık… Aziz Yıldırım kötü biridir, doğrudur. Ama Fenerbahçe kulübü ülkemizin en önemli değerlerindendir…

     Son olarak da Bir yanlış varsa bir kötü varsa bu Fenerbahçeyi Beşiktaşı yönetenlerdir , Beşiktaş ve Fenerbahçe ve dolayısıyla Beşiktaşlılar ve Fenerbahçeliler değil…

 2. Birbirine rakip takimlarin baskanlarindan klupler baskanimi olurmus :) ilginc. Sanirim kart cezalarini ve hakemleride bu grup belirliyor, bu zaten iyi birsey degil. TFF nin bu konuda ozel yetkili bir ekibinin olmasi gerek. Tabi ben bildigimi soyluyorum, emin degilim :)

  • Hayır Kuaza o dediklerini Federasyon ve Fedarasyona bağlı kurumlar yapıyor. Kulüpler birliği dernek/sendika benzeri bir oluşum amaç Türkiye de yer alan Futbol kulüplerini merkezi düzeyde temsil etmek..

   Diğer konuya gelirsek, Demirören çok da konuşurken kendini ifade edebilen bir insan değildir.

   Bugün Vatan Gazetesinde Murat Çelik’in bu konuşma ile alakalı bir yazısı var okumanızı öneririm…

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.