Kategoriler
Web Site Tanıtımları

Snapchat Şifremi Unuttum Ne Yapmalıyım ?

Dünyanın en ünlü mesajlaşma platformlarından birisini kullanıyor ve snapchat şifremi unuttum diyenlerdenseniz hazırlamış olduğumuz bu rehber ile şifrenizi nasıl yenileyebileceğinizi öğrenebilirsiniz.

Snapchat üzerinde unuttuğunuz şifreyi hatırlamak için yapmanız gereken şey uygulama üzerinde yer alan profil sayfasını kullanmak. Snapchat uygulamasındaki profil sayfanızdan şifre bölümündeki şifremi unuttum seçemeğiyle yeni şifre edinebilirsiniz.

Snapchat profil sayfasına uygulamaya girdikten sonra sizi karşılayan ekranın üst orta kısmındaki Snapchat logosuna tıklamanız yeterli.

Logoya tıkladıktan sonra karşınıza çıkan ekranda sağ üst kısımdaki ayarlar seçeneğine tıklayarak profilinizle ilgili ayarlara erişebilirsiniz. Snapchat uygulamasının ayarlar bölümünden kullanıcı adı, cep telefonu numarası, oturum açma doğrulaması ve bildirim gibi seçenekleri kontrol edebilirsiniz.

Ayarlar ekranından şifre menü seçeneğiyle şifre giriş ekranını görebilirsiniz.

Şifre giriş ekranında yer alan şifremi unuttum seçeneğiyle Snapchat servisine kaydolurken kullandığınız e-posta adresine yeni şifre bildiriminizin yapılmasını sağlayabilirsiniz.

Güvenlik ihlalleri konusunda farklı saldırıların yaşandığı Snapchat uygulamasında belirli aralıklarla şifrenizi yenilemeniz kişisel bilgilerinizin güvenliği için önemli fayda sağlayacaktır.

Akıllı telefon uygulamanız dışında Snapchat’in web sayfasından şifre yenileme işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Snapchat uygulamasına ait sürümün olmadığı işletim sistemlerinde Swapchat gibi üçünü parti istemciler üzerinden şifre yenileme işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Fakat kullanacağınız üçüncü parti yazılımların güvenlik ihlali konusunda problemler yaşamadığından emin olmanız gerekir.

Kaynak: http://www.androhaber.net/snapchat-sifremi-unuttum-snapchat-sifre-degistirme/

Yazar selçuk KILIÇ

Bende 1 yumurta var, sende 1 yumurta var. Ben sana 1 yumurta versem, sen bana bir yumurta versen, bende 1 yumurta sende 1 yumurta olur.Bende 1 bilgi var, sende 1 bilgi var. Ben sana 1 bilgi versem, sen bana 1 bilgi versen, bende 2 bilgi, sende de 2 bilgi olur - Konfüçyüs - Yazilarimi artik kuaza da yayinliyorum (zamanim oldukca) :)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.