[imdbpost id=”0375611″ about=”2005 yapımı güzel bir Hint/Amerikan filmi. Hayatını karanlıkta yaşamaya mahkum sağır ve kör bir kızın, öğretmeni sayesinde hayatın abecesini öğrenmesinin konu edildiği; dram yönünün sömürülmeyip sadece ortaya konulduğu, sürükleyici ve izlenesi bir eser. Kızlarına belli kalıpların içerisinde baktıkları için başarılı olamayan bir aileye, öğretmen bakış açısının bolluğu ile karşılık veriyor ki bu sayede imkansızı-bu da asla öğrencisine öğretmediği bir kelime- başarıyor.”]

Yorumum:

Hayatımda izlediğim ve gerçekten çok beğendiğim, kusur bulmakta zorlandığım nadir filmlerden birisini izledim bugün. İlk izlerken ön yargıyla yaklaşıp zaman kaybı diye düşünüyordum ki, film sımsıcak hikayesiyle yakamdan yakalayıp beni çekti aldı bu dünyadan.

Oyunculuklar muhteşem demiyorum. Çünkü izlediğinizde anlayacaksınız ki oyuncular sanki filmi yaşıyor. Gerek küçük çocuk, gerek büyük kadın sanki gerçekten kör ve sağır doğmuş gibi.

Senaryodan bahsetmeyeceğim çünkü izleyip kendiniz görün istiyorum.

Kesinlikle Hint filmlerine benzemiyor.

Kesinlikle izlenmesi gereken bir film.

Ailenizle gönül rahatlığıyla izleyebileceğiniz eşi benzeri zor bulunacak bir film.

 

PAYLAS
Önceki İçerikAşk-ı İksir
Sonraki İçerikCennet Tüm Annelerin Ayağının Altında mı?
1986 yılında hayata gözlerini açan yazar 2008 yılında Pamukkale Üniversitesi Sınıf Öğretmenliği bölümünü bitirdi. 2011 yılı Şubat ayında sözleşmeli öğretmen olarak göreve başlayan yazar şu anda kadroya geçmenin sevincini yaşamaktadır :) Eğitim, Teknoloji, İnternet, Bilgisayar, Sinema ve Genel Kültür alanlarında yazı yazmayı seven yazar bekar olup 0 çocuğu vardır:)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here