Pokemon resimleri - Pokemon Go karakter resimleri ve isimleri 345

LaptopEkran

“Kendin yap” anlayışı son yıllarda internet üzerinden fazlasıyla popular olan bir olgu olmaktadır. Hem zamandan hemde ekstra çıkan diğer masraflardan kaçınmak amacıyla kişiler kendilerinin yapabilecek durumda oldukları değiştirmeler için videolu veya sözlü yardım almaktadır.

Laptop ekranı değiştirme  bu duruma istisna değildir ve son yıllarda dizüstü bilgisayar sahipleri daha önce zor bir olarak görülen değiştirme işlemlerini rahatlıkla yapabilmektedirler. Bir çok şeyde olduğu gibi eğer bir konuda yeterli bilgiye sahipseniz değiştirme işlemlerini rahatlıkla yapabilirsiniz.

Dizüstü Ekranlar pek çok boyutlarda ve modellerde piyasaya sürülebilir, yapmanız gereken ilk şey bu laptop içindeki LCD modelini tanımlamaktır. Ürünün barkod numarası ile daha kesin ve hızlı stok bilgisine ulaşabilirsiniz. Birçok LCD ekranlar üreticileri dizüstü bilgisayarlarının içinde hangi  ekran kullandığı bilgisine sahipti. Ancak, eski kullnılan ekranların versiyonları ve bilgisayarın kendisinin modeleri arttıkça bilgileri paylaşmak yerine boyut veya çözünürlük ile müşterileri bilgilendirme yolunu seçtiler.

Örneğin Dell ve Sony gibi bazı dizüstü bilgisayar üreticileri aynı dizüstü modellerinde farklı ekran modellerini piyasaya sürebiliyor. Dell, dizüstü bilgisayar alımı yapılırken müşterilerine ekran çözünürlüklerini seçme hakkı verebiliyor. Bu yüzdendir ki her modele ait standart bir ekran modeli bulunmamaktadır.

Bilgisayar firmaları genellikle Çin veya diğer bir Uzak Doğu ülkesinde üretimi yapan firmadan güvece ve is birliği anlaşması satın alarak, ekran üretme hakkını başka firmalara vererek müşterilere kendi güvencesi altında satış yapmaktadır.

Bunu yaptıktan sonra, notebook ekranı Çıkarma, kolay bir süreç, yeni bir dizüstü bilgisayar ekranı onarım tamamen kaldırılması tersidir. Tüm süreç buraya link video adresinde bulunabilir, bu kısa ama özlü LCD Ekran Değiştirme Video gösterilmiştir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.