Kategoriler
Dünya ülkeleri Günlük hayat Kafkaslar

Şimdi Herkez Biz Türk’üz Diye Bağırsın!!

Bir zamanlar biz ermeniyiz !, Biz filistinliyiz! diye bağıran vatandaşlarımızı simdide biz TÜRKÜZ diye bağırmaya çağırıyorum, bu haberi ve Türkistan da yaşanan olayları lütfen sitenizde ve çevrenizde duyurun. bu zulüm"e gözlerinizi kapatmayınız..

Uygur’un Tiananmen’i 1000 kişinin öldüğü iddia ediliyor

Çin’in Sincan bölgesinin başkenti Urumçi, Uygurlu 2 gencin öldürülmesini protesto eden 3 bin kişiye Çin polisinin müdahale etmesiyle kana bulandı. Olaylar Kaşgar’a sıçradı. Resmi açıklamalara göre önceki gün 156 kişinin öldüğü olaylarda 828 kişi de yaralandı

Çin’in kuzeybatısındaki Sincan özerk bölgesinin başkenti Urumçi’de büyük bir vahşet yaşanıyor. Geçen ay bir fabrikada çalışan Uygurlu 2 gencin Han Çinlisi bir grup tarafından öldürülmesini protesto eden yaklaşık 3 bin kişi pazar gecesi kent merkezinde bir araya geldi. Sessiz başlayan protestoda polis ve Uygurlu grup arasında büyük çatışmalar yaşandı. Özerk bölge polisi ölü sayısının 156’ya yaralıların da 828’e çıktığını açıkladı. Çinli yetkili, 190’ı otobüs, 261 motorlu taşıtın yakıldığını söyledi. Olaylar sonrasında yüzlerce kişinin gözaltına alındı. 300 kişinin sokaklara döküldüğü Kaşgar’da polisin bir caminin önünde toplanmaya çalışanları dağıttığı bildirildi. Özerk bölge Valisi Nur Bekri bin kişinin olaylar sırasında öldüğünü iddia etti. Basına göre, olaylar bir ay önce yaşanan bir tecavüz iddiasına dayanıyor. Bir oyuncak fabrikasında çalışan Uygurlu işçilerin Han Çinlisi iki genç kıza tecavüz ettiği söylentisi, iki etnik grup arasında gerginliğin patlamasına neden oldu. Olayın Uygurluların işe alınmasından sonra işten çıkarılan bir Han Çinlisinin öç almak için yaydığı bir dedikodudan ibaret olduğu ortaya çıktı. Çinli tutuklansa da gerilim azalmadı ve Uygur Türkleri meydanlara çıktı. Ancak kalabalığın arasına karışan Han Çinlisi bir grubun saldırıları ve Çin güçlerinin müdahalesi katliama neden oldu.

ABD VE AB ENDİŞELİ
Yaşananlar 1989’da 3 bin kişinin hayatını kaybettiği Tiananmen olaylarına benzetiliyor. ABD olaylarda can kaybı olmasından derin üzüntü duyduğunu açıklarken, Avrupa Parlamentosu Başkanı Hans-Gert Pöttering Çin makamlarındanr"insan onuruna saygı göstermelerini istedi.

1949’DAN BERİ BAĞIMSIZLIK MÜCADELESİ
Uygur Türkleri Çin Halk Cumhuriyeti’ne bağlı Sincan Uygur Özerk Bölgesi’nde yaşayan Türklerdir. Uygurlar 1933 ve 1944’te kendi otonom cumhuriyetini kurdu. Çin 1949’da Doğu Türkistan’ı işgal ederek, cumhuriyeti haritadan sildi. Uygurlar, o tarihten beri bağımsızlık için mücadele ediyor. 11 Eylül sonrası Çin Uygur direnişini "İslami terör" diye adlandırdı. Doğu Türkistan’da 20 yılda 700 Uygur Türk’ü idam edildi.

ANKARA: SORUMLULAR TESPİT EDİLMELİ
TÜRK DIŞİŞLERİ BAKANLIĞI: Olaylara sebebiyet veren sorumluların en kısa süre içinde tespit edilmesini bekliyoruz.
BM GENEL SEKRETERİ BAN Kİ-MOON: Hükümetler sivil halkın güvenliğini sağlamak için azami özen göstermeli…
İSLAM KONFERANSI TEŞKİLATI: Olaylarda orantısız güç kullanılmasından endişe duyuyoruz.

SÜRGÜNDEKİ MUHALİF
Çin’de yaşanan kanlı çatışmalar sürerken Çinli yetkililer gözlerini ABD’de yaşayan bir Uygurluya çevirdi. Dünya Uygur Kongresi Başkanı Rebiya Kadir’in çatışmaları yönettiği kaydediliyor. 6 yıl cezaevinde kaldıktan sonra ülkeden kaçan Kadir, önde gelen muhaliflerinden biri. Kadir, Çin yönetiminin Uygur halkına yönelik zorla kürtaj, katliam yaptığını öne sürüyor.

Buradan Alintidir

Yazar selçuk KILIÇ

Bende 1 yumurta var, sende 1 yumurta var. Ben sana 1 yumurta versem, sen bana bir yumurta versen, bende 1 yumurta sende 1 yumurta olur.Bende 1 bilgi var, sende 1 bilgi var. Ben sana 1 bilgi versem, sen bana 1 bilgi versen, bende 2 bilgi, sende de 2 bilgi olur - Konfüçyüs - Yazilarimi artik kuaza da yayinliyorum (zamanim oldukca) :)

“Şimdi Herkez Biz Türk’üz Diye Bağırsın!!” için 9 yanıt

Çok güzel bir yazı.En son,4000 Çinli her türlü delici alet ile bir üniversiteyi bastı.İki kız öğrenicinin kafaları ağaca asıldı.Katliam yaptılar.Bir katliamda başka bir bölgede gerçekleşmede.

Tesekkurler arkadaslar, turkiyede bilincsiz cok arkadasimiz var, daha turkistan’in varligindan bile habersiz. Ancak orada insan oluyor, katlediliyor. Haberlerde ise 3 ane yarali cinliyi gostererek kendilerini hakli gostermeye calisan cinlilere asla aldanmayiniz. Buyuk bir isyanda bu kadari biraz az degilmi..

Ermeniyiz, Filistinliyiz vs diyebiliriz lakin; Türk,üz diyebilecek ve bu isi ermeniyiz dedirttirenler kadar organize degiliz!
Bir ermeni-türk vatandasinin öldürülmesi ile birgün icinde organize oldular, ser güclerin borazanligini yapan ironik zihniyetler atatürk agizlarinda laiklik dillerinde cumhuriyet söylemleri ile cig gibi büyüdüklerini sandilar amma velakin; herkes bu isin gercek yüzünü gördüler ve Bati,nin organizesi ile batinin usakligini yapan simdilerde hepsi mahkemelerde ve yahut hapisanelerde bu ülkenin yok olmasi icin calisan ser isbirlikci örgüllerle gizli iletisim kurarak bir cok faili mechul cinayetlere adi karismis sag-sol her taraftan yandaslar edinmis bulanik zihniyetler sosyal-lüks yasamlarini idame ettirmek icin RANT ringinden inmek ietemeyenler foseptik cukurunda cirpinmaktalar simdi!

sevgili “makaleci” (adinizi bilmiyorum) sizi yazinizdan dolayi kutluyorum candan…

daima sevgi ile

y..icik almanya

http://www.makaleci.com/gunluk-hayat/simdi-herkez-biz-turkuz-diye-bagirsin-2392.html

Biz Türk’üz……………..

Hocam ismim selcuk KILIC, turkmenistanda ki olalardan sonra inanin bir taraflarimi yirttim (tabiri caiz ise), ozellikler bir cok sitede destek olalim diye.. bir cok kisiye mail attim, sivil toplum kuruluslarina ulasalim diye.. hicbirinden cevap gelmedi, acaba ben mi yanlis yere yaziyorum diye dusundum. yada dunyada hic turk kalmadimi.. insanin nefsi kiriliyor, ozellikle cinlilerin yaptiklari zulumu gorunce moralim bozuluyor, darlaniyorum acikcasi.. insan neden bunu yapar bilemiyorum.. illa baska birisi cikip bunlara dur diye kadar herkes bekleyecekmi ?? :(

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.