Kategoriler
Amo-Seo-PR internet hizmetleri

SEO nedir?

 SEO sözcüğünün açılımı " Search Engine Optimization " , Türkçe anlamı ise Arama Motoru Optimizasyonu ‘dur. SEO , web sayfalarını arama motorlarına uygun şekilde optimize etme işine verilen isimdir. Arama motorlarında içeriğimizle ve anahtar kelimelerimizle ilgili aramalar yapıldığında bu aramalarda en üst sıralarda görünmek istiyorsak , sitemizde SEO çalışmaları yapmamız gerekir. SEO çalışmalarını başarı ile sürdürmemiz sonucunda arama motorları , — Türkiye’de en çok Google kullanılmakta. — gün geçtikçe sitemizi daha çok sevecek ve bizi , bizimle ilgili aramalarda daha üst sıralara çıkaracaktır. Fakat bilinmesi gereken bir kaç nokta var ki ; onlar da şunlar :

  • Hiç bir kayda değer içeriğe sahip olmayan sitelere SEO yapılamaz.
  • İçerik bulunmamasına rağmen , bazı hilelere başvurarak üst sıralara çıkma çabası , yalnızca bir çaba olarak kalacak ve site için sandbox veya filtre tehlikesi yaşatacaktır.
  • Google , sandığımızdan daha akıllıdır.
  • SEO çalışmaları yaparken , ufak tefek hilelere başvurmak , yapılan çalışmaları da bir anda mahvedebilir.
  • Google , arama sonuçlarını listelerken bir çok etkeni göz önünde bulundurur ve algoritmalarını sürekli günceller.

SEO ‘nun ne demek olduğuyla ilgili kısa bilgiler verdik ve işin başında bilinmesi gereken bir kaç ufak ipucuya yer verdik. Diğer seo makalelerini okuyarak devam edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.