Yaşlandığınızı Gösteren 5 Önemli Belirti 6

Çoğu kişi yaşlandığını anlamadan zamanı geçirir. Bazı kişiler ise sürekli dış görünümde yaşlanma belirtileri arar. Yaşlandığınızı gösteren herkesin bilmediği 5 belirtiyi sizler için derledik.

Yaşlanmak insanoğlunun en fazla korktuğu hayat tecrübelerinden biridir. Genellikle insanlar sürekli çocuk ya da genç kalmak ister. Ama gerçek herkesin tecrübe ettiği üzere çok açıktır. Zaman ilerler ve bu ilerleme bizden hem ruhen hem de fiziken bir şeyleri alıp beraberinde götürür. İlerleyen zaman en çok ruhumuzu yaşlandırsa da dış dünyadan sadece fiziki yaşlılığımız görülür. Özellikle kadınların çok fazla kafasına taktığı bir durum olan yaşlanma belirtileri ise çok açıktır. Fakat erkenden yaşlandığınızı öğrenmek için sadece belli başlı 5 durum vardır. Yaşlandığınızı gösteren 5 önemli belirti;

Çenedeki Oval Görüntünün Bozulması ve Sarkması

Yaşlılık belirtileri genelde ilk olarak ciltteki deri değişimleri ile başlar. Diri cildiniz artık daha sarkık ve kırışık bir görünümde olacaktır. Yaşlanmanın en önemli belirtisi çenenizdeki oval görünümün kaybolması ile başlar. düzgün bir yapıda olan oval görüntü deri sarkması ve bozulması nedeni ile şeklini kaybeder.

Çenedeki Oval Görüntünün Bozulması ve Sarkması

Cildin Gözeneklerinin Genişlemesi

Bazı kişilerin cilt yapısı doğuştan geniş gözenekli olsa da bazı kişilerde yaş ilerledikçe gözeneklerde açılır. Aynada yüzünüze baktığınızda gözenekleriniz gözle görülür şekilde büyümüş yani genişlemiş ise maalesef yaşlanmanın etkisini yüzünüzde taşımaya başlamış oluyorsunuz.

Cildin Gözeneklerinin Genişlemesi

Göğüs Dekoltesindeki Kırışıklıklar

Kadınların en fazla kullanmayı sevdiği dekolte bölgesi olan iki göğüs arasında meydana gelen kırışık görüntü yaşlanmanın en belirgin belirtilerinden biridir. İki göğüs arasındaki ve üst kısımdaki derinin çizgi çizgi kırışık olması özellikle bayanlarda yaşlanmanın moral bozan belirtileri arasında yer almaktadır.

Göğüs Dekoltesindeki Kırışıklıklar

Göz Kapakları ve Kaşların Daha Düşük Görünmesi

Göz kapaklarındaki deri yapısı itibari ile kırışıklığa ve sarkmaya en yatkın bölgelerdendir. Aynaya baktığınızda eğer göz kapaklarınızın daha kırışık, sarkık ve en önemlisi de daha düşük göründüğünü fark ettiyseniz yaşlanma belirtisi taşıyorsunuz demektir. Kadınlarda ayrıca kaşlarında dik duruşunun bozulup düşük görünümde olması yaşlanma belirtisidir.

Göz Kapakları ve Kaşların Daha Düşük Görünmesi

Dizler ve Dirseklerdeki Kırışık Görünüm

Dizler ve dirseklerdeki cilt yapısı daha yumuşaktır. Bu yüzden diz ve dirsekler kırışıklığa daha yatkındır. Dizlerinizde ve dirseklerinizde kırışık bir görünüm var ise yaşlanma belirtisidir. Ayrıca sürekli kilo alıp vermekte deriyi yaşlandıran kırışıklıkların ortaya çıkmasına neden olan bir durumdur.

Dizler ve Dirseklerdeki Kırışık Görünüm

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.