Yavaş yavaş kış mevsimine girdiğimiz bu günlerde vücudunuz kışa hazır mı, nasıl hazırlamanız gerekiyor sorularının cevabını içeriğimizden bulabilirsiniz.

Kış aylarına girerken hem ruhsal hem da bedensel olarak kendimizi hazırlamamız gerekmektedir. Kış aylarında yaşanan soğuk havalar vücudun bağışıklık sisteminin güçsüz olması durumunda ortaya çıkar. Kış aylarına girerken vücudumuzu hazırlayıp girdiğimizde daha az hastalık yaşar daha iyi bir kış geçirebiliriz. Genellikle grip, nezle, soğuk algınlığı ve Boğaz yolu enfeksiyonları kış aylarında sıkça yaşanan hastalıkların başında gelmektedir. Vücudun bağışıklık sisteminin güçsüz olmasını fırsat bilen mikropların sizi hastalandırmadan süresi oldukça kısadır. Güçsüz olan bağışıklık sisteminiz vücudu mikroplara karşı savunamadığı içi hastalıkları önleyemez. Sorunsuz bir kış mevsimi geçirmek ve daha zinde olmak İçin vücudumuzu kışa nasıl hazırlamamız gerektiğini aşağıdan bulabilirsiniz.

Vücudunuz Kışa Hazır mı?

Doğal Çaylar Tüketin

Doğal çaylar solunum yolu hastalıklarını tedavi etmede ve engellemede oldukça başarılıdır. Doğal çayları özellikle kış mevsimine geçiş evresinden itibaren tüketmeye başlamanız gerekir. Ihlamur, nane limon, zencefil ve diğer doğal çayları günde bir bardak tüketebilirsiniz. Özellikle sabah evden çıkmadan veya akşam uyumadan tüketmenizi öneririz. Akşam vücudunuzun ısınmasını sağlarken üşümenizi engeller ayrıca daha rahat bir uyku çekmenizi sağlarlar. Doğal çaylarınızı içerken içerisine bal, süt, limon koyup destekleyebilirsiniz. Düzenli kullanımda vücudunuzun bağışıklık sistemi güçlenecektir. Ayrıca doğal çayların sakinleştirici özelliği zihinden de sizi kışa hazırlamaktır. Eğer mide problemlerini var ise mutlaka bir uzman kontrolünde kullanmanızı tavsiye ederiz.

Doğal Çaylar Tüketin

Beslenmenize Dikkat Edin

İyi bir bağışıklık sistemi ve hastalıklara yakalanmamak İçin doğru beslenme şarttır. Yetersiz ve sağlıksız beslenme vücudun ihtiyacı olanları karşılamadığı gibi direncinin de düşmesine neden olur. Özellikle sebze ağırlıklı beslenmeye özen gösterin. Kış meyvelerinden olan ve eylül ayı itibari ile çıkan mandalina, portakal gibi c vitamini deposu olan meyveleri bol bol tüketmeye çalışın. Suyunu çıkarıp ta tüketebilirsiniz. Hazır meyve suları kullanmak yerine mevsim meyvelerini alıp evde kendiniz suyunu çıkarıp tüketin. Vücudunuzun dinamik ve canlı olması İçin şeker ve yağdan bir süre uzak durun. Bunun yerine sebzeleri, haşlama veya ızgara yöntemi ile pişirilmiş et yemeklerini tercih edin.

Beslenmenize Dikkat Edin

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.