Her Gün 30 Dakika Yürümenin Faydaları 1

Düzenli ve kısa yürüyüşler yapmanın vücuda birçok faydası bulunmaktadır. Gün içerisinde yarım saat yürüyüş yaparak daha sağlıklı ve mutlu bir birey olabilirsiniz.

Uzmanların sürekli tavsiye ettiği düzenli ve kısa yürüyüşlerin vücuda birçok faydası bulunmaktadır. Özellikle kilo kontrolü yapamayan, eklem ve kas ağrısı şikayetleri olan, depresyon gibi ruh ve sinir hastalıkları olan kişilerin mutlaka düzenli olarak günde yarım saat yürüyüş yapması gerekmektedir. Çoğu mahalle sokaklarda genellikle park ve yürüyüş alanları bulunmaktadır. Yaz aylarında akşam üstü serin havalarda yarım saat yürüyerek sağlıklı ve huzurlu olmak siz isterseniz çok kolaydır. Her gün 30 dakika yürümenin faydaları;

Kalp ve Akciğer Hastalıklarının Önüne Geçer

Kalp ve akciğer en önemli iç organlarımızdandır. Kalp krizi, kolesterol, damar tıkanıklığı gibi sorunlar ile karşılaşmamak için düzenli yürüyüş gerekiyor. Vücudun çalışmasını sağlayan durduğunda ölümü birlikte getiren kalp korunması gereken önemli bir organdır. Nefes alıp vermemizi sağlayan kısaca yaşamamızı sağlayan akciğerlerde biriken toksinin atılması, hacim büyümesinin engellenmesi için günlük yürüyüşler yapmak gerekiyor. Ayrıca düzenli yürüyüşler daha iyi ve sağlıklı nefes almayı sağlıyor.

Kalp ve Akciğer Hastalıklarının Önüne Geçer

Kas ve Eklem Sağlığını Koruyor

Düzenli yürüyüşler sayesinde kas kütleniz artmaktadır. Çok fazla hareketsiz kalmak kas ve eklem sorunları oluşturmaktadır. Kireçlenme, varis, diğer kas ve eklem hastalıkları sorunlarını yaşamamak için günlük 30 dakika yürüyüş bir ömür boyunca size yetecektir. Eklemlerde iltihap sorunu yaşayanlar için çoğu uzman yürüyüş tavsiye ediyor.

Kas ve Eklem Sağlığını Koruyor

Ruhunuzu İyileştiriyor

Günlük kısa yürüyüşler zihninizde yer alan sıkıntılı düşüncelerden uzaklaşmayı, nefes almayı ve daha pozitif olmayı sağlıyor. Üzgün, karamsar kısaca kötü hissettiğiniz anlarda tek başınıza yapacağınız yürüyüşler içerisinde bulunduğunuz kötü ruh halinden sizi uzaklaştıracaktır. Günün zihinsel yorgunluğunu, stresini atmak için sahil kenarı, liman kenarı, park ve doğal alanlarda sürekli olarak en az yarım saatlik yürüyüşler yapmanızı tavsiye ederiz.

Ruhunuzu İyileştiriyor

Sindirim Sorunlarını Çözüyor

Hareketsiz kalan bir vücutta ortaya çıkacak belli başlı sorunlardan biri sindirim sorunlarıdır. Genellikle hiç aktivite yapmayan, ağır beslenen kişilerde sindirim sorunları görülebilir. Günlük en az yarım saat yürüyüş yapmak kolon kanserini önlemekte ve bağırsakların tembellikten kurtulup aktif çalışmasını sağlamaktadır.

Sindirim Sorunlarını Çözüyor

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.