Hamilelikte Doğru Bilinen Yanlışlar 2

Dokuz ay boyunca süren hamilelik döneminde anne adayları doğru bilinen birçok yanlış durum ile karşı karşıya kalabiliyor. Hamilelikte doğru bilinen yanlış bilgiler sıkıntılı durumlar yaratabiliyor. 

Kadınların hayatlarının en zorlu dönemi olan hamilelik dikkat edilmesi gereken bir dönemdir. Dokuz ay boyunca süren hamilelik döneminde genellikle uzmandan çok çevrenizdeki insanlar her konu hakkında yorum yapar. Bu yüzden hamilelik ile ilgili doğru bilinen yanlışlar bulunmaktadır. Bu yanlışlar hamilelik dönemini riske sokabilen durumları yaratabilmektedir. Anne adaylarının hamilelik ile ilgili tüm doğruları öğrenip ona göre hareket etmelerinde fayda vardır. Hamilelikte doğru bilinen yanlışlar;

Hamilelikte Kuaför İşlemleri Yapılmaz

En bilinen ve sürekli doğruymuş gibi inanılan yanlışlardan biri hamile kadınlar saç boyamamalı, saçını kesmemeli gibi kuaför işlemleridir. Fakat uzmanların verdiği bilgilere göre hamileliğin ilk 3 ayından sonra saçınıza başınıza istediğinizi yapabilirsiniz. Dikkat etmeniz gereken tek konu aşırı kokulu kimyasal ürünlerden uzak durmaktır.

Hamilelikte Kuaför İşlemleri Yapılmaz

Hamileysen Bol Bol Meyve Ye

Meyve vitamin deposu, meyve tok tutar gibi cümleleri her hamile etraftan duyar. Fakat bu yanlış bir bilgidir. Meyveyi çok fazla tüketmek her insan için zararlıdır. Çünkü meyve içerisinde bulunan işlenmemiş şeker sağlık açısından sorunlar yaratabilir. Ayrıca meyve şeker içerdiği için tok tutmanın aksine sizi daha da acıktırır. Hamilelik döneminde meyve tüketirken dozunda ve aşırıya kaçmadan tüketmeniz gerekir.

Hamileysen Bol Bol Meyve Ye

Hamilelikte Düz Ayakkabı Giyilmeli

Hamilelikte ayaklar şişme yapar ve her ayakkabıyı rahatça giyemezsiniz. Uzmanlar hamilelik döneminde spor ayakkabı tercih etmeniz gerektiğini vurguluyor. Etrafınızdakiler size düz taban ayakkabı giy rahat edersin derse sakın buna güvenmeyin. Çünkü düz taban ayakkabı giymek tüm basıncın ve ağırlığın ayaklara gitmesine neden oluyor. Buda daha fazla ayak ağrısına neden olacaktır.

Hamilelikte Düz Ayakkabı Giyilmeli

Hamilelikte Ameliyat Olmak Zararlı, İlaç Yenmemeli

Hamileyseniz ve bir operasyon geçirmeniz gerekiyorsa halk arasında bunun yanlış olduğu söylenir. Fakat operasyon gerekli ise uzman kontrolünde yapıldığı için herhangi yanlış bir durum bulunmamaktadır. Hamilelikte ilaç kullanımı ise kesinlikle yoktur diye bir durum söz konusu değildir. Kullanmanız gereken ilaçlar uzmanınız zaten hamileliğinizi ele alıp ona göre size verecektir.

Hamilelikte Ameliyat Olmak Zararlı, İlaç Yenmemeli

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.