Kadınların en zorlu dönemleri olan hamilelik döneminde hamileler en fazla neye ihtiyaç duyar sorusunun cevaplarını derledik. 

Kadınların bu dünyada daha değerli olmalarının ana sebeplerinden biri dünyaya yeni bir canlı getiriyor olmalıdır. Dokuz aylık zorlu hamilelik dönemi, hamilelik dönemi boyunca çekilen sıkıntılar, alınan kilolar, sonrasında doğum sancıları sürecin en dayanılmaz sebepleridir. Bir bebeğin dünyaya gelene kadar gerekli yetişme evresini tamamlayabilmesi için anne karnında gelişmesi gerekir. Anne adayının ise bu dokuz aylık gelişim süresi boyunca yediklerine, hareketlerine, sağlığına daha fazla dikkat etmesi gerekir. Genel olarak hamilelik dönemi her kadında hemen hemen aynı aşamalarda ilerler. Hamilelik döneminde kadınların belli başlı ihtiyaçları vardır. Bu ihtiyaçlar anne ve bebek sağlığı için oldukça önemlidir.

Hamileler En Fazla Neye İhtiyaç Duyar?

Rahat Giysiler

Hamilelik döneminde anne adayları kilo alır. Bunun sebebi iki can taşımaları, hormonların etkisi ile açılan iştah sorunudur. Hamilelik ile birlikte vücudun genişlemesi rahat kıyafetlere olan ihtiyacı da arttırır. Daha rahat etmek, pişik gibi sorunlarla uğraşmamak için anne adaylarının giysi seçiminde dikkatli olması gerekir. Hamilelikle her kadının ihtiyaç duyduğu rahat giysilerin kumaşlarının ise pamuk olması gereklidir.

Rahat Giysiler

Rahat Bir Yatak ve Yastık

Hamilelikte en zorlu süreçlerden biri de istediğiniz gibi yatağa uzanıp uyuyamamaktır. Karnın genişlemesi ve büyümesi ile her pozisyonda uyumak zorlaşır. Genellikle yana doğru uyulur ki bebek de rahatsız olması. Kadınların rahat ve deliksiz bir şekilde uyuyabilmesi için yatak – yastık ikilisinin konforlu olması gerekir. Aksi takdirde bel, boyun ağrıları ortaya çıkar ve düzenli bir uyku dönemi olmaz.

Rahat Bir Yatak ve Yastık 

Anlayış

Hamilelik döneminde artan hormonların etkisi ile birlikte anne adaylarında stres, sinir, üzüntü durumu sıkça yaşanabilir. Aniden ağlama krizleri, aşırı tepki verme, her duruma sinirlenme, sürekli stresli ve modu düşük olmak normal bir süreçtir. Bu süreçte eşlerinin yani erkeklerin anlayışlı olması gerekir. Erkekler eşlerinin hamilelik döneminde olduklarını ve yaşadıkları bu duygu değişimlerinin onların kontrolü dışında olduğunu bilip hareket etmelidir. Tartışmalar, üzüntüler ve stresli bir dönem olmaması için erkeklerin eşlerine bu süreçte destek olup onların bu duygu değişiklikleri karşısında anlayış göstermelidir.

Anlayış 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.