Erkeklerde Doğru Saç Bakımı Nasıl Yapılır? 7

Saçlar kadınlarda olduğu kadar erkeklerde de en önemli bölgelerden biridir. Erkeklerin saçlarının bakımlı ve gür olması dikkat çekmeleri için en büyük etkenlerden biridir.

Erkeklerde yaşanan saç sorunları kadınlardan daha fazladır. Fakat erkekler bu konuyu kadınlar kadar takmadığı için çok fazla fark etmezler. Erkeklerin saç bakımı kadınlardan daha kolaydır. Önemli olan rutin bir şekilde ve doğru ürünleri kullanmaktır. Erkeklerde de kadınlarda olduğu gibi farklı saç tipleri mevcuttur. Saçınızın tipini ve sorununu öğrenip ona göre bakım yapmanız gerekmektedir. Saç tipinizi ve sorununu ücretsiz olarak eczanelerde öğrenebilirsiniz. Her saç tipinin sorununa göre ayrı bakım şekilleri vardır.

Erkeklerde doğru saç bakımı nasıl yapılır;

  • İlk olarak saçınıza uygun şampuanı seçtiğinizden emin olmanız gerekir. Çoğu erkek sadece şampuan yazısını görüp ürünü kullanmayı yeterli görüyor. Fakat daha doğal, organik şampuanlar kullanmakta fayda var. Şampuanınızın içine badem yağı ekleyebilirsiniz. Böylece her yıkamada saçınıza bakım yapmış olursunuz. Erkeklerin saçı daha kısa olduğu için doğal sabunları kullanmaları daha doğru bir tercih olacaktır. Böylece saçınızı kimyasal şampuanlar ile temizlemekten kurtulmuş olacaksınız.
saç-sabunları
şampuanlar
  • Her duştan önce saçınıza doğal yağları sürüp diplerine parmaklarınızla masaj yapıp en az yarım saat bekledikten sonra duşa girin. Bu uygulamayı haftada bir yada iki kez yaptığınızda daha canlı saçlara sahip olacaksınız. Ayrıca saç kökleriniz doğal yağlar sayesinde daha güçlü olup dökülmeler azalacaktır.
Dogal-Sac-Bakim-Yaglari
  • Ciddi dökülme sorunlarınız var ise sorunun kaynağı için bir uzmanlar görüşmeniz gerekir. Evde bakım yapmak isterseniz sarımsak ve zeytinyağı mucizesinden yararlanabilirsiniz. Sarımsağı ikiye bölüp üzerine zeytinyağı sürüp daha sonra saç köklerinize sürün. Böylece dökülme duracak ve yeni saç çıkması gerçekleşecektir. Eğer sarımsağı tek tek saç diplerinize sürmek zor geliyor ise bir kap içerisine sarımsak ve zeytinyağı koyup iyice ezip saçınıza maske olarak da sürebilirsiniz. Sarımsak kokusu yüzünden saçtan geç çıkabilir. Bu yüzden evde kalacağınız zamanlarda bu uygulamayı yapmanız daha iyi olacaktır. Ayrıca doğal sarımsak özlü şampuanları kullanabilirsiniz.
sarımsak-zeytinyağı-bakımı
  • Son olarak saçınıza çok fazla ısı uygulamayın. Erkekler saçlarının özellikle ön kısmına şekil vermek için sıkça fön çektirmektedir. Isı saç diplerini yıpratıp dökülmelere ve kopmalara neden olacaktır. Saçınızı kendi haline bırakıp kurutun ayrıca elinizle çok fazla ürün kullanmadan şekil vermeye çalışın.
ısı-uygulamaları-1
ısı-uygulamaları-2

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.