Epilepsi Hastalığının Belirtileri ve sebepleri nelerdir?

Epilepsi hastalığının belirtileri nelerdir ?

 Öncelikle epilepsi hastalığı tanımlanacak olursa, nörolojik bir rahatsızlık olduğu belirtilebilir. Epilepsi, bilinç kaybına sebebiyet verebilir ve çoğunlukla nöbetler halinde krizler geçirilir. Bu krizler sırasında hasta kendini kaybedeceği için; yere düşebilir, ağzından köpükler çıkabilir.

Epilepsi nöbeti nasıl başlar ?

 Epilepsi nöbeti kişide başlamadan önce korku hissi yaratabilir. Hatta bazı olağandışı algılarda nöbetler başlamadan önce yaşanabilir. Epilepsi nöbeti başlangıcını; Beyne giden kanın azalmaya başlaması ve bu sebeple beyin dokusundaki besin maddelerinin ve oksijenin azalmasıyla hücre hasarı meydana gelir, hücre hasarının oluşması da kişide epilepsi nöbetini başlatabilir denilebilir.

Epilepsi hastalığının sebepleri nelerdir ?

 Doğuştan var olan bozukluklar, annenin gebelik döneminde alkol ve sigara gibi kötü alışkanlıklarına devam etmesi, doğum anında beyinde zedelenme oluşması, beynin oksijensiz kalması, beyin iltihabının varlığı, B6 vitamin eksikliğinin varlığı, doğum sonrası menenjit, tiroid hastalıkları ve bu hastalıkların tedavi edilmemesi, şiddetli ateşlenmeye bağlı olan kasılmalar Epilepsi hastalığının sebepleri olarak gösterilebilir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.