Cilt Bakımlarında Nelere Dikkat Edilmelidir? 7

Kadın erkek ayrımı olmadan tüm insanların ciddi anlamda kendilerine bakmaları ve cilt temizliklerine özen göstermeleri gerekmektedir. İnsanın cildi koruması gereken en önemli eşyasıdır ve buna sahip çıkmadığı her dakika kırışıklıkların, cilt lekelerinin başlaması hızlanır. Güzellik merkezlerinde pahalı fiyatlara yaptırılan güzellik maskeleri bir yana dursun, çok uygun fiyatlara satılan kozmetik mağazalarında bulunan maskeler sayesinde cilt daha parlak ve doğal bir görünümde olabilir. Önemli olan kişilerin kendilerine bakması ve bu ürünleri araştırarak doğru bir şekilde uygulamasıdır.

  • Kadın ve erkekler için cilt ürünlerinin birbirlerinden farklı olmasının temel nedeni; kadınların ciltlerinde bulunan hassasiyetlik başta olmak üzere; yağ dengesi, makyaj faktörü ve daha birçok cilt problemi dikkate alınmaktadır. Bu nedenle de erkeklerin; eşlerinin veya sevgililerinin, annelerinin ürünlerini kullanması çokta faydalı sonuçlar vermeyebilir. Doğal içerikli ve herhangi bir cinsiyete özel olarak üretilmemiş ürünlerin erkekler açısından kullanımında sıkıntı yoktur.

metros

  • Yüzünde sivilce ya da sivilce izleri olan, siyah noktaları bulunan kişilerin içeriğinde yapay madde olan ürünlerden uzak durması gerekmektedir. Normal ciltler içinde oldukça tehlike yaratan bu ürünler sivilce izlerinin derinleşmesine ya da ciltte sivilcelerin çoğalmasına, ekstra olarak cildin yağlanmasına sebep olabilir. Ciltteki sebum dengesi kesinlikle yok edilmeden cilt bakımları yapılmalıdır.

136023

  • “Cilt” sadece “yüz” bölgesinden oluşmaz. Bu nedenle, vücudun geri kalan tüm bölgeleri de aynı şekilde bakıma alınmalıdır. Erkekler için oldukça önemsiz olan ve kesinlikle dikkate alınmayan; bacak, diz, dirsek, kol bölgeleri içinde bakımlar yapılmalıdır. Bu bakımlar öncelikli olarak peeling ile başlamakta olup, maskeler ile tamamlanmalıdır.

limon-kabugu-dirsek-kararmasini-geciriyor-5398

  • Ayakların da cildin bir parçası olduğu unutulmamalı ve kesinlikle ayak bakımları içinde özel uygulamalar yapılmalıdır. Her akşam ayakların yıkanması, belli aralıklarda taban törpülenmesi ve ayak bakım maskelerinin düzenli olarak uygulanması; ayakların sağlıklı olmasına ve ayak problemlerinin yaşanmamasına yardımcı olmaktadır.

ayak-peelingi-2zn2ffpu3zqhqiid781tl6

  • Özellikle kış mevsimlerinde elleri çok çabuk çatlayan kişilerin yanlarında sürekli bir nemlendirici krem taşımaları da çok önemli bir ayrıntıdır. Çantalarından ya da küçük cep boy kremler için ceplerinden eksik edilmemesi gereken ürün kesinlikle sigaraları değil, el kremleri olmalıdır. Bu sayede daha yumuşak ve daha bakımlı ellere sahip olmak mümkündür. Ellerin sağlıklı olması, nemlendirilmiş olması ve özellikle gece- gündüz aralıklarında sıklıkla kullanılması da uzmanlar tarafından önerilmektedir. Yalnız, el temizliğini hastalık haline dönüştüren insanların bir süre sonra titizlik sorunu yaşayacakları da önemle belirtilmeli ve dikkat edilmelidir.

Smiling young woman applies cream on her hands. On a white background.

  • Cilt bakımı rutinleri olarak kişiler kendilerine program hazırlamalı ve bu programlar çerçevesinde ihmalde bulunmadan cilt temizliklerine önem vermeleri gerekmektedir. Özellikle ergenlik çağına geçmiş çocukların yüz temizlikleri ve makyaja yeni başlayan gençlerin yüzlerinde kalan makyaj kalıntılarının iyice temizlenmesi biraz da ebeveynlerin görevi olarak görülmelidir. Çocukların cilt bakımları ve zamanında kontrol altına alınması oldukça önemlidir.

1-43

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.