Baş Ağrısını Geçiren Doğal Yöntemler 1

Ramazan ayında iftara doğru genellikle artan baş ağrılarını ilaç içip geçirmek yerine doğal yöntemlerle kolayca geçirebilirsiniz.

Baş ağrısı günlük hayatta çoğu insanın sıkça karşılaştığı bir sorundur. İş hayatı, stres, soğuk havalar, fazla sıcakta kalma ve diğer birçok nedenden dolayı baş ağrısı sıkça görülebilmektedir. Sıkça baş ağrısı çeken kişilerin sürekli ilaç kullanması uzmanlar tarafından önerilmemektedir. Vücudu sürekli ilaca alıştırmak bir süre sonra ilacın ağrılara etki etmemesine neden olacaktır. bu yüzden çok ciddi bir hastalık belirtisi olmadığı takdirde gün içerisinde yaşadığınız baş ağrılarını doğal yöntemlerle yok edebilirsiniz. Baş ağrısını geçiren doğal yöntemler;

Buz Torbası Uygulaması

Başınız ağrıdığında ilk olarak düz bir yere uzanın. Daha sonra buz torbasını alıp başınıza tutun. 15-20 dakika boyunca buz torbasını başınızda ağrıyan bölgeye tutun. Uygulama baş ağrınızı alıp sizi rahatlatacaktır. Çinliler ise buz uygulamasını başa değilde enseye yapmaktadır. Başınız ağrıyorsa ensenize buz tutup 20 dakika bekletirseniz baş ağrınızdan kolayca kurtulabilirsiniz. Ayrıca Çinliler bu yöntemin uyku kalitesini arttırdığı ve düzensiz uyku sorununu çözdüğüne inanıyor.

Buz Torbası Uygulaması

Sarımsak ve Bal Karışımı

Başınız ağrıdığında sarımsak ve bal karışımını kullanabilirsiniz. Sarımsak suyu ve 1 yemek kaşığı balı iyice karıştırın. Daha sonra bu karışımı tüketin. Sarımsak kokusunu sevmeyenler bu karışımı tüketmekte zorlanabilir. Fakat sarımsak suyu ve bal karışımı hem doğal bir antibiyotik olacak hem de bağ ağrınızı kolayca dindirecektir.

Sarımsak ve Bal Karışımı

Patates Uygulaması

Oldukça bilinen bir yöntem olan patates uygulamasının etkisi oldukça iyidir. Patatesleri dilimleyip 2 tanesini şakaklarınıza yerleştirin. En az yarım saat bekleyin. Bu uygulamayı uzanıp yaparsanız etkisi daha fazla olacaktır. Patates baş ağrınızı alacaktır.

Patates Uygulaması

Doğal Çaylar Tüketin

Doğal çaylar çoğu ağrının kolayca geçmesini sağlayan mucize içeceklerdir. Bağ ağrısı çekenlerin papatya çayı, nane çayı tüketmesi önerilmektedir. Sakinleştirici ve baş ağrısını alan bu çaylar metabolizmanızın çalışmasına da etki edecektir. Ayrıca her gece uyumadan önce bir bardak papatya çayı tüketirseniz daha kolay uykuya dalar ve daha iyi bir uyku çekersiniz.

Doğal Çaylar Tüketin

Masaj Yapın

Kendiniz yada biri yardımı ile şakaklarınıza parmaklarınız ile masaj yapın. Masaj yaparken doğal yağları sürebilirsiniz. Masaj yıllardır kullanılan ağrıları geçirmede etkili bir yöntemdir. Başınıza masaj yaparken dairesel hareketler ile masaj yapmaya özen gösterin.

Masaj Yapın

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.