Şu ülkede gün geçmiyor ki sinirlerimizi hoplatacak bir olay olmasın.  İşte bunlardan birini bugün bir gazete de okudum.

33 yaşındaki bir beden öğretmeni, ameliyat olarak kadın olarak geçirdiği 33 yılın inadına erkekliğe adım atıyor. 2 yıl gördüğü hormon tedavisinin ardından Akdeniz Üniversitesinde geçirdiği ameliyat ile kendisine yapay cinsel organ takılarak erkek oluyor.

Buraya kadar her şey normal diyebilirsiniz. Kendi kişisel tercihi, istediğini yapar falan da diyebilirsiniz. Evet haklısınız kendi kişisel tercihi. Çevresinin ve ailesinin de onayını almış. Yapacak bir şey yok. İsterse ameliyatla tavşan olsun. Bizi ilgilendirmez.

Ancak diğer yanda kafama takılan olay bunun bir öğretmen tarafından yapılmış olması ve ne acı ki bu ameliyat bedelinin bir devlet kurumu olan Emekli Sandığı tarafından ödenmiş olması.

İlk olarak öğretmen olması kısmına açıklık getireyim. Malumunuz öğretmenlik kutsal sayılan bir meslektir ve öğrencilerin örnek olduğu birer bireydirler. Bu şartlar altında bir öğretmenin bu şekil bir cinsiyet değiştirmesi, ergenlik döneminde ki öğrencileri açısından ne kadar doğru bir örnek teşkil eder merak içindeyim. Yüce yaradan tarafından kendisine verilen cinsi tercihi değiştirmenin getirdiği sorun ve günahları geçiyorum, bu tercihin çevresindeki öğrencilerine ne kadar olumsuz bir etki bırakacağını merak ediyorum.

Diğer taraftan da en kızdığım durum. Ameliyat parasının emekli sandığı tarafından karşılanmış olması. Yaklaşık 3.000 TL tutan ameliyat masrafını Devlet ödemiş. Yani öğretmenine yürü ya İlhan’ım demiş. (Öğretmenin adı İlhan Yalçın). Peki neye dayanarak demiş merak ediyorum. Bu kadar keyfi bir ameliyatın parasını kimin ekmeğine dayanarak ödemiş merak içindeyim.

100 TL ilaç parası bulamayan,  üç kuruşluk muayene masrafını ödeyemediği için Devlet Hastanelerinde rehin kalan onlarca hasta oralarda inim inim inlerken sen kimin parasıyla kimin bedenine cinsel organ dikiyorsun diye sormazlar mı adama. Sen kimin parasıyla kendi cinsi tercihlerinde oynama yapıyorsun demezler mi İlhan Hocaya…

Ne garip bir ülkedeyiz değil mi sevgili okuyucular. Birilerine bir ekleme yapılacak onun parası bizim verdiğimiz paralarla karşılanıyor, diğer tarafta insanlar ilaç bulamamaktan, parasızlıktan kırılıyorlar.

Gülerim ağlanacak halimize. Gülerim bu hallere düşüren ellere…

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.