Rusyada ikinci çocuk için 15 bin dolar
Rusyada ikinci çocuk için 15 bin dolar

Rusyada ikinci çocuk için 15 bin dolar
Rusyada ikinci çocuk için 15 bin dolar

Belçikada çocuk başı 1.000 euro prim veriliyor, Rusyada ise 15 bin dolar. Vay canına diyeşim geliyor, yani 3 çocuk yap 1 ev al, ne kira öde, ne banka kredisi :) Napsak Rusyayamı taşınsak ? Aslında adamlarda haklı, yaşlı nüfusu o kadar fazlaki 2050 yılına gelindiğinde 24-25 milyon insanını yolcu etmiş olacak, buda şimdilerde 141 milyon olan nüfusunun 116 milyona düşeceği anlamına gelir. Böyle bir durumda halkı 2-3 çocuk yapmaya ikna etmek çokda zor olmasa gerek.

Türkiyede durum nedir dersek şükürler olsun bizim insanımıza prim versende vermesende en az 3-5 çocuk yapıyor zaten :) Ha bakabiliyormu ? öldüğü kadar. Bunun sonucunda sağlıklı bireylerin yetişmesi zorlanıyor ama sonucda nüfus hep genç. Başbakanımızda demiş zaten en az 3 çocuk, bakmana gerek yok at sokağa, bişey olmaz. Ya balıcı olur, yada zaten askere gidince birileri kaçırır, şehit eder. Sen bişey yapmazsın. Ne çocuk yardımı yaparsın, ne prim verirsin ama çocuk yap demeye gelince o kadar rahatsındırkı insan seni görünce hemen işe koyulur. Zaten öyle bişey arıyor millet :)

Avrupanın bir çok ülkesinde bu primler var zaten, ama buna en çok ihtiyacı olan Türkiye. Çünkü işsizlik oranı fazla olduğu için doğan çocuk aç ve borçlu doğuyor. Bu çok üzücü. Umarım bu ve bunun gibi sorunların çaresine bakar bay 3 severler ;)

 

1 YORUM

  1. ben inaniyorum ilerleyen yillarda ekonominin tavan yaptigi bir Türkiye,de cocuklar daha gelecege emin adimlarla ilerleyecek. sayin basbakan “üc cocuk yapin” diye bosuna demiyor.. ülkemizde nüfüs artisinin ne demek oldugunu idrak edip kavrayamayanlar neye hizmet ettiklerinin farkinda olmayanlardir…

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.