Whatsappda kontaktlarınızda yer alan arkadaşlarınızın profil resimlerini ne zaman değiştirdiklerini çok kolay bir şekilde öğrenebilirsiniz.

Bazen kıskançlık olur, bazende merak, whatsapp da profil resmi ne zaman değiştirilmiş, tarihine, saatine, saniyesine kadar öğrenmenin en kolay yolunu, yazımızda resimli olarak anlatıyoruz sizlere.

Whatsapp profil resmi ne zaman değiştirilmiş ?

https://web.whatsapp.com/ adresine girerek mesaj panelinizi açıyorsunuz. Eğer bunu açtığınız bilgisayarda yada tarayıcıda yetki vermediyseniz, o ekrandaki yönergeleri izleyerek whatsapp mesajlarınıza ve rehberinize ulaşın. Sonrasında profil resmi ne zaman değişmiş diye bakacağınız arkadaşınızın mesaj alanını açın.

Yukarıdaki resimdeki sırayı takip ederek profil resmini açıyoruz ve aşağıdaki resimdeki sayfa karşımıza geliyor.

Google chrome de whatsapp profil resmi tarihini kopyalama

Bu sayfada maus ile sağ tık yaparak resmi göster diyeceğiz. Google chrome de bu şekilde alıyoruz ancak firefox da biraz daha farklı. Kopyalacağımız alanı aşağıdaki resimde görebilirsiniz, firefox içinde onun altına bir resim ekleyeceğim.

Firefox da zaman kısmını bulma ve kopyalama

Resme sağ tıklayarak açılan menüden resim bilgilerini göstere tıklıyoruz.

Sonrasında açılan alanda, konum kısmındaki urlyi kaydırarak sonuna geliyoruz ve işaretli yeri kopyalıyoruz.

Whatsapp profil resmi timestamps zamanını normal tarihe dönüştürelim

Yukarıdaki resimde göreceğiniz alanı kopyaladıktan sonra bu siteyi https://www.epochconverter.com/ açıyorsunuz ve aşağıdaki alana kopyaladığınız sayıları yapıştırıyorsunuz. (timestamps, unix tarih biçimidir onlar)

Ve iş de resimde de göreceğiniz gibi whatsapp da arkadaşlarınızın profil resimlerini ne zaman değiştirdiğini öğreniyoruz. Bunu bazen kıskançlık duyduğunuz için bazende merak ettiğiniz için yapabilirsiniz ancak unutmayın, insanların kişisel haklarını ve mahremiyetini korumaya özen gösterelim. Bu çalışmayı kötü amaçla kullanmamanızı önerir, sizlere iyi günler dileriz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.